( 1 : 2 )
Wiosna 2023 - Totalbet 4. Liga 7x7
  • niedziela, 07 maj 2023
  • 11:00

145' Władysław Oryszczuk FC Kazubów
143' Jakub Czochara FC Kazubów
128' Maciej Knych FC Kazubów
115' Maciej Padamczyk FC Kazubów
139' Bohdan Havryliv East Crew
125' Nazar Diadyk East Crew
103' Miachail Fedko East Crew
1Jakub Czochara FC Kazubów
1Kuba Wróblewski FC Kazubów
1Nazar Diadyk East Crew
1Władysław Oryszczuk FC Kazubów

Niedzielne zmagania w Totalbet 4. Liga 7x7 rozpoczęło starcie FC Kazubów z East Crew. Obie drużyny dzielił w tabeli jedynie punkt i tak naprawdę był to ostatni moment, aby włączyć się do walki o medale. Goście przyzwyczaili, że ich siłą jest kolektyw, natomiast wyniki gospodarzy w dużej mierze zależą od występu Władysława Oryszczuka. Mecz z wysokiego „C” rozpoczął Ivan Zaprywoda, który uderzył wolejem sprzed pola karnego, a piłka odbijając się od poprzeczki przekroczyła linię pola karnego. Z pewnością ten gol będzie jednym z kandydatów do bramki kolejki. Ale to nie było jedyne trafienie warte uwagi, ponieważ równo po kwadransie gry odpowiedział Władysław Oryszczuk, trafiając z dystansu wprost w okienko bramki. Samo spotkanie toczyło się w szybkim tempie, a zawodnicy obu drużyn często przerywali akcję rywali wślizgiem, co zaostrzało atmosferę. Emocji dostarczyła końcówka pierwszej połowy. Najpierw, w 23. minucie wyjść na prowadzenie powinni goście, lecz w akcji 2 vs 1 Michail Fedko zdecydował się na uderzenie prosto w bramkarza, zamiast dograć piłkę do lepiej ustawionego partnera. W kolejnej akcji jednak udało się dopiąć swego i bardzo dobre podanie wzdłuż pola karnego, między obrońcę, a bramkarza posłał Nazar Diadyk. Akcję zamykał Serhii Koziuminskyi i bez kłopotu umieścił futbolówkę w bramce. Do gwizdka arbitra pozostało kilkanaście sekund i mimo tak niewielkiej ilości czasu, FC Kazubów miało okazję doprowadzić do remisu. Z linii pola karnego spudłował jednak Maciej Padamczyk. Co się nie udało na koniec pierwszej części, udało się chwilę po wznowieniu gry. Maciej Padamczyk wykorzystał dalekie zagranie bramkarza i doprowadził do remisu 2:2. Chwilę później zawodnicy obu drużyn wdali się w dyskusję, z której znacznie gorzej „wyszli” goście. Ich gracz został upomniany przez arbitra najpierw żółtą kartką, lecz kilka sekund później „zapracował” na bezpośrednią czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu, East Crew prezentowało się dość pewnie i w 39. minucie zdołało objąć prowadzenie po golu Bohdana Havryliva. Dopiero utrata bramki podziałała mobilizująco na młodych gospodarzy, którzy natychmiast ruszyli do ataku. W 43. minucie piłkę spod własnego pola karnego wybijał ich obrońca, a do kontry ruszył Władysław Oryszczuk. Bramkarz rywali wyszedł bardzo daleko od własnego pola karnego, co wykorzystał napastnik mijając go i oddając strzał do pustej bramki. Niespełna 120 sekund później FC Kazubów prowadziło 4:3 po tym, jak do siatki trafił Kuba Wróblewski zapewniając swojej drużynie trzy punkty. Spotkanie było niezłym widowiskiem, które zostało zabarwione sytuacjami „stykowymi”.