Ruszyło zgrupowanie Reprezentacji Polski przed Euro 2024 w Bośni i Hercegowinie!

Już w sobotę reprezentacja Polski Superliga6 zagra swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy w Minifutbolu, czyli piłce sześcioosobowej. Turniej odbędzie się w dniach 1-9 czerwca w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny. Polscy zawodnicy zmierzą się w fazie grupowej z Rumunią, Węgrami i Turcją – rywalami, którzy gwarantują emocjonujące i wymagające spotkania. Rumunia, jako aktualny mistrz świata, będzie z pewnością jednym z najtrudniejszych przeciwników naszej kadry! Zapraszamy do kibicowania biało czerwonym, tym bardziej że nie zabraknie w jej barwach zawodników występujących na co dzień na boiskach Ligi Bemowskiej!

as.jpg

Kadra Polski na Mistrzostwa

Selekcjoner Rafał Ślubowski wybrał 15 zawodników, którzy będą reprezentować Polskę. Wśród nich znajduje się aż sześciu graczy z Ligi Bemowskiej:

  • Tomasz Pietrzak - KS Browarek Warszawa, motor napędowy drużyny, znany ze swojej szybkości, gry 1 na 1 i techniki.
  • Damian Patoka - eXc Mobile Ochota W-wa, doświadczony i skuteczny napastnik, który jako jedyny, występował już na Euro.
  • Bartłomiej Gołasiewicz - Zakład Pogrzebowy Tanatos, znany ze swojej waleczności, przebojowości i skuteczności.
  • Jakub Staros - KS Browarek, obrońca z inklinacjami doi gry ofensywnej, wskoczył jako rezerwowy i znakomicie wykorzystał swoją szansę na zgrupowaniu w Ustroniu Morskim
  • Krystian Chrobak - KS Browarek Warszawa, obrońca z dużą determinacją i silnym strzałem z dystansu.
  • Bartosz Kaput - bramkarz z Zakładu Pogrzebowego Tanatos, imponujący refleksem i dobrą grą nogami
  • Karol Bienias - eXc Mobile Ochota, w ostatniej chwili dowołany w miejsce Bartka Januszewskiego, który w ostatniej chwili wypadł z wyjazdu, dynamiczny, przebojowy i dobry w grze 1 na 1.

 

Przygotowania i selekcja

Drużyna, która jedzie na tegoroczne Mistrzostwa Europy została poddana dokładnej, wieloetapowej selekcji. W sumie przetestowanych zostało 125 zawodników, którzy w trakcie konsultacji szkoleniowych przeszli m.in testy motoryczne i wytrzymałościowe. Z tej grupy wybrana została 24 zawodników, która pojechała na obóz do Ustronia Morskiego, gdzie walczyła o miejsce w ostatecznej kadrze na Euro. Przez cały tydzień trenowali pod okiem sztabu szkoleniowego, aby jak najlepiej przygotować się do nadchodzących spotkań. Szczegółowa relacja z obozu, wywiady, a także materiały zza kulis możecie znaleźć na profilu Superliga oraz kanale Youtube, do którego zostawiamy Wam LINK: https://www.youtube.com/@Superliga6

Transmisja

Dla wszystkich fanów, którzy chcą śledzić zmagania polskiej reprezentacji, mamy dobrą wiadomość – wszystkie mecze będą transmitowane w aplikacji TVP Sport oraz na stronie internetowej TVP Sport. Dodatkowo codzienne Vlogi, zdjęcia i wywiady będą dostępne na kanałach social media SuperLiga6.

Sztab Reprezentacji na Euro 2024

Razem z zawodnikami do Sarajewa na Mistrzostwa Europy udaje się również doświadczony sztab szkoleniowy. Na jego czele stoi selekcjoner Rafał Ślubowski, który wspierany jest przez grupę trenerów odpowiedzialnych za różne aspekty przygotowań, asystenta Bartka Przyborka z olbrzymim doświadczeniem w futsalu i minifutbolu oraz trenera bramkarzy, Dariusz Brzostowskiego. W skład sztabu wchodzą także fizjoterapeuci, dbający o zdrowie i regenerację zawodników, oraz Kierownicy drużyny, którzy zajmują się sprzętem i logistyką drużyny. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi, nasza reprezentacja będzie mogła skupić się wyłącznie na grze i osiąganiu jak najlepszych wyników na boisku, a warunki, które zostały stworzone sprzyjają skupieniu się wyłącznie na osiągnięciu celu.

Dedykowane Stroje od Zina

Cała drużyna otrzymała również dedykowane stroje na turniej, które zostały przygotowane przez firmę Zina, sponsora technicznego reprezentacji. Nowe stroje są nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale również estetyczne, co z pewnością doda naszym zawodnikom pewności siebie na boisku. Sponsorem reprezentacji został natomiast Hotel Roberts Port Mikołajki.

A na zakończenie, zapraszamy jeszcze do obejrzenia materiału z ostatniego turnieju Euro 2022, na którym reprezentowała nas EXC Mobile Ochota, jako ówczesny Mistrz Polski: TUTAJ

434729643_808438561320093_2687885790774007203_n.jpg

Podsumowanie

Serdecznie zapraszamy do kibicowania biało -  czerwonym, tym bardziej że trzon reprezentacji stanowić będą zawodnicy i koledzy z boisk Ligi Bemowskiej. To znakomity dowód, że - grając w naszych rozgrywkach - można spełnić marzenia z grą z orzełkiem na piersi i przeżyć fantastyczną przygodę. Zapraszamy do oglądania meczów w aplikacji TVP Sport oraz śledzenia naszych reprezentantów w mediach społecznościowych Superliga6 i Ligi Bemowskiej. Kibicujcie naszym, bo #robimytozpasji

Sponsorzy