( 0 : 3 )
Bostik 2. Liga 6x6
  • poniedziałek, 08 lipiec 2024
  • 20:30

134' Oskar Górecki FC Spoceńce
125' Volodymyr Kharin FC Huragan
124' Yurij Savytskyi FC Huragan
121' Andrey Tsyrulnev FC Huragan
119' Oleh Hevalo FC Huragan
118' Volodymyr Kharin FC Huragan
116' Andrey Tsyrulnev FC Huragan
134' Marek Pawłowski FC Spoceńce
125' Yurij Savytskyi FC Huragan
124' Dima Mykhalchuk FC Huragan
121' Yurij Savytskyi FC Huragan
119' Vladyslav Moroczenko FC Huragan
118' Ruslan Khudyk FC Huragan
116' Yurij Savytskyi FC Huragan
130' Oskar Górecki FC Spoceńce
133' Nikita Melnyk FC Huragan
1Yurij Savytskyi FC Huragan

FC Spoceńcy na inaugurację letnich rozgrywek Bostik Drugiej Ligi Szóstek swoje spotkanie przegrali, FC Huragan zaś byli w diametralnie innych nastrojach, gdyż swoje zawody zakończyli triumfem. I to właśnie komanda rodem z Ukrainy była faworytem poniedziałkowej rywalizacji w ramach 2. kolejki. Lecz przez większą część pierwszej połowy był to niezwykle zacięty i obfity w faule bój. Nie brakło też sytuacji pod obiema bramkami, a obaj golkiperzy mieli pełne ręce roboty. Po nieco ponad kwadransie mieliśmy przełamanie tego impasu. Wówczas to po zagraniu z autu Yuri Savytskyi’a piłkę do siatki skierował Andrey Tsyrulnev. Nie minęło 120 sekund, gdy po długim zagraniu Ruslana Khudyka kapitalnym przyjęciem popisał się Vova Kharin, po czym posłał futbolówkę między nogami bramkarza, podwyższając na 0:2. Jeszcze przed przerwą Vladyslav Moroczenko posłał piekielnie mocne podanie w pole karne, które przytomnie zamknął Oleh Hevalo i zrobiło się 0:3. Taki też rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Tuż po zmianie stron Tsyrulnev skompletował dublet, a w 24 minucie Savytskyi powiększył przewagę na 5:0. Po kolejnej minucie najlepszy na placu Savytskyi zaliczył 3 tego dnia asystę, tym razem przy golu Kharina, któremu wystarczyło dołożyć nogę. Zrobiło się wówczas 0:6 i było w zasadzie po meczu. Mimo tego gospodarze nie składali broni i starali się chociaż o gola honorowego. Tego w 34 minucie zdobył Oskar Górecki. Potem FC S dwukrotnie obili jeszcze obramowanie, ale ostatecznie FC Huragan po znakomitym występie w pełni zasłużenie zwyciężył aż 1:6 i dzięki temu po dwóch seriach gier znalazł się na szczycie tabeli.