( 2 : 0 )
Zima 2023 - 3. Liga
  • niedziela, 12 luty 2023
  • 10:00

149' Emil Gadomski FC Warsaw Team
128' Patryk Orze? FC Warsaw Team
117' Emil Gadomski FC Warsaw Team
112' Adam Wo?niak FC Warsaw Team
132' Volodymyr Boichuk Tornado UA
130' Vova Ufimtsev Tornado UA
129' Taras Tsolkovskyi Tornado UA
149' Adam Wo?niak FC Warsaw Team
128' Beniamin Chrapowicki FC Warsaw Team
117' Beniamin Chrapowicki FC Warsaw Team
112' Emil Gadomski FC Warsaw Team
132' Vova Ufimtsev Tornado UA
130' Taras Tsolkovskyi Tornado UA
??te kartki
1Taras Tsolkovskyi Tornado UA

W starciu Trzeciej Ligi Szstek pomi?dzy FC Warsaw Team z Tornado UA zdecydowanym faworytem by? wczesny lider, zw?aszcza ?e rywale nie mieli na koncie nawet jednego punktu. Jak si? jednak okaza?o, ta potyczka mia?a do?? niespodziewany przebieg. Pocz?tkowy fragment tych zawodw to by?a g?wnie gra w ?rodku pola, co nie mia?o wielkiego prze?o?enia na zagro?enie pod oboma bramkami. Na pierwszego gola musieli?my czeka? do 12 minuty. Wtedy to Adam Wo?niak wykorzysta? podanie od Emila Gadomskiego i mieli?my do?? zaskakuj?ce 1:0. Po nieco ponad kwadransie Warszawiacy podwy?szyli na prowadzenie. Wwczas Beniamin Chrapowicki powalczy? z defensorami, przepchn?? si?, po czym wy?o?y? pi?k? jak na tacy Gadomskiemu, a ten z bliska trafi? do sieci i mieli?my ju? 2:0. Wynik do przerwy ju? si? nie zmieni?. Po zmianie stron nadal lepiej prezentowa?a si? dru?yna w czerwonych trykotach i wkrtce zada?a trzeci, skuteczny cios. W 28 minucie po ?adnej dwjkowej akcji Chrapowickiego z Patrykiem Or?em ten drugi nie pomyli? si? i by?o ju? 3:0. Ten zimny prysznic podzia?a? na nominalnych go?ci, ktrzy rzucili si? do odrabiania strat. I bardzo szybko dopi?li swego. W 29 minucie niezawodny Taras Tsolkovskyi, po z?ym podaniu od przeciwnika, znalaz? si? w sytuacji sam na sam i bez problemw pokona? bramkarza. Nie min??o 60 sekund, gdy Tsolkovskyi zagra? do Vovy Ufimtseva, a ten z strzeli? na 3:2. Po kolejnych 2 minutach mieli?my remis 3:3. Dobrze dysponowany w tym meczu Ufimstsev poda? z auta do Volodymyra Boichuka, a ten uderzeniem zza zas?ony pokona? golkipera oponentw i ca?a zabawa zacz??a si? na nowo. Od tego momentu ogl?dali?my obustronny festiwal zmarnowanych szans, mieli?my sytuacje sam na sam, s?upek, minimalnie niecelne strza?y. Wydawa?o si? jednak, ?e bli?ej sukcesu s? zawodnicy w czarno-zielonych strojach. Jednak zwyci?skiego gola zdobyli gospodarze. W 49 minucie po b??dzie obrony najlepszy na placu Wo?niak przej?? futbolwk?, wypatrzy? Gadomskiego, a kapitan Warszawiakw dope?ni? formalno?ci i by?o 4:3. Po chwili s?dzia zako?czy? to widowisko i mieli?my wielk? sensacj?. To by?a premierowa victoria FC Warsaw Teamu tej zimy i trzeba przyzna?, ?e ca?y zesp? ci??ko zapracowa? na to osi?gni?cie. Dla Tornado UA za? ta pora?ka mo?e by? bardzo bolesna w skutkach. Ju? teraz komanda z Ukrainy straci?a pierwsze miejsce, mocno komplikuj?c sobie drog? do mistrzostwa.