Coraz bliżej mety! Zapowiedź dziewiątej kolejki!

Tydzień temu poznaliśmy pierwszego mistrza, ekipa Nie Ma Mocnych zwyciężyła w siódemkach na czwartym froncie. Jednak w pozostałych ligach najwyższe miejsca na podium nie zostały jeszcze obstawione. Na pierwszym szczeblu ekscytująco zapowiada się przedostatni etap korespondencyjnej walki o ostateczny triumf między Gladiatorami a Chemikiem, na zapleczu ekstraklasy o mistrza powalczą w bezpośrednim starciu Wariaty Kuchara z St. Varsovią. W III lidze hitem będzie potyczka znajdujących się w doskonałej dyspozycji Orłów Leszka z liderem Pociskiem Legionowo, a na boiskach czwartoligowych niewiadomą pozostaje kwestia awansu i miejsc na podium. Ciekawie będzie też na „Irzyku”, na pierwszym szczeblu czołowa dwójka OMS i All4One muszą wygrać swoje mecze, by nie stracić szans na mistrzostwo. Na drugim froncie szlagierem kolejki będzie mecz trzecich w tabeli Młodych Perspektywicznych z wiceliderem ASPN-em Bemowo. W III Lidze Szóstek pewnym awansu Gramy Czasami brakuje już tylko punktu, by sięgnąć po tytuł, jednak na ich drodze stanie walczący o promocją do drugiej klasy rozgrywek Akszon Team. Zapraszamy na zapowiedź tego, co czeka nas w najbliższej serii gier na bemowskich boiskach.

I Liga Siódemek:

Dziewiątą serią gier na najwyższym szczeblu zaczniemy dwoma niesamowicie ważnymi starciami, których stawką jest utrzymanie w lidze. Znajdujący się w dobrej dyspozycji Zjazd podejmie Za Te Pieniądze Lepiej Nie Będzie. Ekipa Tomka Drzała w ostatnich dwóch meczach zdobyła aż cztery punkty. W zeszłej kolejce rozbiła Lantrę i jeśli tylko formę strzelecką z ostatniej kolejki podtrzyma duet Emil Piwnik i Maciej Kowalski, to powinna być faworytem tego starcia. Zwłaszcza że zespół ZTPLNB wydaje się być zbliżony poziomem do swych przeciwników, jednak ostatnio nie punktował na miarę swojego potencjału. Stąd też gramy tutaj na Zjazd. W drugim spotkaniu grupy spadkowej Lantra zmierzy się z Old United. Drużyna Pawła Matryby zaliczyła tydzień temu wpadkę, ale w tym sezonie prezentują się zazwyczaj solidnie, dlatego też to im dajemy większe szanse na wygraną. Ekipa Mariusza Kurczyńskiego przeżywa ostatnio spore problemy kadrowe, więc będzie im bardzo ciężko zdobyć choćby punkt. Jeśli nie zmobilizują sił, to w wypadku przegranej i zwycięstwa Zjazdu mogą już po tej kolejce spaść z elity. W grupie mistrzowskiej na pewno w tej kolejce zwycięzcy ligi nie poznamy, ale każda strata punktów liderującej dwójki może mieć kapitalny wpływ na finalne rozstrzygnięcie rozgrywek. Gladiatorzy w tej serii gier podejmą nieco zawodzącą ostatnio Mosznę i nie przewidujemy tutaj większych niespodzianek, typujemy zespół Karola Truszczyńskiego na zwycięzcę tej potyczki. Z kolei w ligowym klasyku, w którym AnonyMMous zmierzą się z Chemikiem Bemowo będzie na pewno dużo emocji, walki i piłkarskiej jakości. Oba zespoły swoimi starciami zapisały piękną kartę w historii Ligi Bemowskiej, liczymy tutaj na kolejne pamiętne widowisko, w którym, według naszych prognoz, lepsza powinna być ekipa Adriana Bery.

ZTPLNB – Zjazd 2

Lantra – Old United 1

Moszna Squad – Gladiatorzy 2

AnonyMMous – Chemik Bemowo 2

II Liga Siódemek:

Spotkania w ramach dziewiątej kolejki na drugim froncie staną pod znakiem odrabiania ligowych zaległości, ale nie tylko, bo po tej serii gier poznamy też mistrza. Jednak zanim do tego dojdzie, to znajdujący się w coraz lepszej formie FC Warsaw United podejmie nieobliczalną ekipę SSIJ. To może być mecz z gatunku tych, gdzie jedna bramka może przesądzić o ostatecznym wyniku, ale skłaniamy się ku podziałowi punktów. Obie drużyny grają na ogół bezkompromisowo, jednak coś czujemy, że akurat tutaj padnie remis. Takiego rezultatu nie spodziewamy się za to w drugim tego dnia starciu FC WU przeciwko Legionowi. Jeśli zespół Jakuba Lipy wygra, to będzie bliski awansu do elity, co byłoby niesamowitą sprawą dla rewelacyjnego beniaminka. Dodatkowo tacy zawodnicy jak wspomniany Lipa, Michał Perekitko, Piotr Bors czy Piotr Różycki znajdują się ostatnio w świetnej dyspozycji. Stawka tego meczu, dobra forma oraz fakt, że rywale będą mieli w nogach już drugi mecz, skłania nas do zagrania na „Legionistów”. W tej kolejce typujemy też wygraną kolejnego z beniaminków – BKS 04 Górki. Na drodze Mikołaja Tchorzewskiego i spółki stanie zespół SSIJ. Nie można przekreślać szans ekipy Michała Gerymskiego, jednak będzie to ich trzeci tego dnia mecz (bo trzeba pamiętać, że ten zespół gra też w III Lidze siódemek jako BaguviX). Stąd też stawiamy, że ten maraton spotkań może być kluczowy dla wyniku tego starcia. Zwłaszcza że Górki w tych rozgrywkach prezentują się więcej niż przyzwoicie. Na samym końcu czeka nas absolutny hit tego sezonu: Wariaty Kuchara w meczu o mistrzostwo zmierzą się z St. Varsovią. Drużyna Michała Witkowskiego znajduje się w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, że do ostatecznego triumfu wystarczy im remis. Jednak przeciwko nim stanie doskonale funkcjonująca machina z najlepszym strzelcem ligi Stanisławem Kędzierskim na czele. Każdy rezultat tutaj jest możliwy, na pewno spotkanie to będzie okraszone dużą dozą dramaturgii, jednak naszym zdaniem Varsovia dopnie swego i zdobędzie jeden punkt, który da im mistrzowski wazon.

FC Warsaw United – SSIJ X

FC Warsaw United – Legion 2

BKS 04 Górki – SSIJ 1

Wariaty Kuchara – St. Varsovia X

III Liga Siódemek:

Aż pięć spotkań zobaczymy na trzecioligowych boiskach. W pierwszym z nich w walce o ligowy byt zmierzy się Pohybel z Odwróć Tabelę. Obie ekipy znajdują się w strefie spadkowej, więc ewentualna wygrana może być absolutnie kluczowa w kontekście walki o utrzymanie. Każde wynik jest tutaj prawdopodobny, jednak dla nas minimalnym faworytem jest drużyna Radka Janeckiego, która w ostatniej kolejce w pięknym stylu pokonała lidera tabeli – Anteniarzy. Z kolei OT znajdują się w lekkim kryzysie, ale nie odmawiamy im szans na ostateczny triumf. Wspomniane „Antenki” tydzień temu niespodziewaną porażką z Pohyblem strasznie utrudniły sobie drogę w walce o awans, ale matematyczne szanse na promocję do wyższej ligi jeszcze mają. Muszą po prostu wygrać z zespołem środka tabeli BaguviXem. Według nas Anteniarze zrobią swoje i zwyciężą w tym meczu, jednak ekipa Michała Gerymskiego na pewno tanio skóry nie sprzeda. Podobnie będzie w przypadku Drink Menów, przed którymi ogromne wyzwanie – zmierzą się z legitymującymi się kompletem zwycięstw zespołem iKakakacji. Ekipa Mirka Wyszczelskiego wciąż jest zamieszana w walkę o utrzymanie, stąd też liczymy tutaj na niespodziankę i podział punktów. Będzie o to o tyle trudno, że naprzeciw nim stanie najlepszy strzelec ligi Davide Farris. PRE Wwa jest w gronie drużyn bezpośrednio walczących o utrzymanie, jednak znajdują się w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, że do pozostania w lidze wystarczy im remis. Za to KP Kozia to jedna z najbardziej pechowych drużyn w całej stawce. Mamy przeczucie, że tym razem to do nich właśnie szczęście się uśmiechnie. Zwłaszcza że ich gra wygląda coraz lepiej. W ostatnim meczu tej kolejki przyjdzie nam zobaczyć prawdziwy szlagier. Walczący jeszcze o najwyższe cele Orły Leszka zmierzą się liderem Pociskiem Legionowo. Orły na pewno przeprowadzą szturm na pierwszą pozycję, jednak doskonała postawa ekipy z Legionowa skłania nas ku zagraniu na ich zwycięstwo. Najlepszy asystent ligi Paweł Romantowski znajduje się ostatnio w wielkim „gazie” i zakładamy, że to on poprowadzi swój zespół do wygranej. Jednak Krzysztof Ziejewski w OL również prezentuje się znakomicie, stąd też każdy wynik jest tutaj możliwy.

Pohybel – Odwróć Tabelę 1

Anteniarze – BaguviX 1

iKakakacji – Drink Men X

PRE Wwa – KP Kozia 2

Orły Leszka – Pocisk Legionowo 2

IV Liga Siódemek:

Na czwartym szczeblu mistrza już znamy, ale jeszcze trzy drużyny biją się o awans i miejsce na podium. Pierwszą z nich jest Bemovia, a ich rywalem będą Chyże Rosomaki. Zespół Jacka Dobraczyńskiego tydzień bardzo dobrze zaprezentował się w meczu z Walcem, ale tutaj stawiamy, że ekipa Filipa Modzelewskiego zrobi swoje i zgarnie trzy punkty. Musi to zrobić, by nałożyć presję na Defendersów. Drużynie Konrada Dobrowolskiego do awansu wystarczy remis. Jednak w razie przegranej (przy zwycięstwie Bemovii) nie dość, że stracą szansę na promocję do wyższej ligi, to wypadną też poza podium. O taki stan rzeczy na pewno postarają się ich rywale Złotopolscy Warszawa, dla których wygrana będzie gwarantem miejsca na „pudle”. Może pomóc im w tym najlepszy strzelec na czwartym froncie Paweł Osmański, świetnie broni ostatnio też Bartek Michalski. Mimo tego stawiamy tu, że Defenders wytrzyma ciśnienie i po zaciętym widowisku zakończonym podziałem punktów wywalczy upragniony awans. Starcie nowo koronowanego mistrza Nie Ma Mocnych z ósmym w tabeli TSP Szatańskie Pęto nie będzie miał aż takiego ciężaru gatunkowego jak pozostałe dwa spotkania. Liczymy zatem tutaj na radosny futbol i wiele goli z obu stron. I zakładamy, że ekipa Piotra Burdacha wygra, jak na zdobywcę tytułu przystało.

Chyże Rosomaki – Bemovia 2

TSP Szatańskie Pęto – Nie Ma Mocnych 2

Defenders – Złotopolscy Warszawa X

I Liga Szóstek:

Dużo będzie się działo w pierwszej lidze na „Irzyku”. Już na samo otwarcie dziewiątej serii gier OMS podejmie FC NaNkacu. Paweł Staniszewski i spółka idą jak burza, w zeszłym tygodniu odprawili z kwitkiem Young Boys Legionowo, i jeśli marzy im się mistrzowski tytuł, to w tym starciu nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. I stawiamy właśnie, że tak będzie, zwłaszcza że drużyna Dominika Baćko złapała ostatnio lekką zadyszkę. W meczu zespołów, które w zeszłej kolejce zapewniły sobie ligowy byt, czyli FC Ochoty i Papadensów, liczymy na zacięte widowisko okraszone dużą liczbą goli. Dodatkowo obie ekipy posiadają w swoich szeregach zawodników obdarzonych inklinacją do gry ofensywnej, takich jak Przemek Sawicki z FC O czy Arek Kulczycki i Maciej Kurpias w drużynie Dominika Podlewskiego, dlatego tym bardziej skłaniamy się ku takiemu scenariuszowi. Bramkowy remis i wiele wrażeń – tak to widzimy. Przewidujemy też zwycięstwo rewelacyjnego beniaminka Rycerzy Świtu w potyczce z Drink Teamem. Zespół Kacpra Czyżyka znajduje się obecnie w rewelacyjnej dyspozycji i jest mocnym kandydatem w walce o podium. DT w tych rozgrywkach grają ze zmiennym szczęściem, ale na pewno w ich barwach groźny będzie bramkostrzelny duet Łukasz TippeDariusz Garbacki. Może to być jednak za mało na rozpędzonego przeciwnika. Pewni degradacji Yelonkersi do tej pory nie zdobyli jeszcze nawet punktu. I trudno się spodziewać zmiany tej sytuacji po tej kolejce, gdyż ich rywalem będzie Young Boys Legionowo. Ekipa z Legionowa straciła już szanse na mistrzowski tytuł, ale miejsce na podium jest w ich zasięgu. Dlatego też typujemy pewne zwycięstwo YBL. Drużyna Bad Boys Zielonki, jeśli liczy jeszcze na utrzymanie się w lidze, nie może przegrać w tej serii gier. Jednak na ich drodze stanie walczący o ostateczny triumf zespół All4One. BBZ do tej pory grają w tych rozgrywkach wybitnie pechowo i osiągnięte wyniki przekłamują nieco ich postawę na boisku. Mimo tego wyżej cenimy akcję Macieja Rataja i spółki, którzy w drodze po mistrzowski wazon nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów.

OMS – FC NaNkacu 1

FC Ochota – Papadensy X

Rycerze Świtu – Drink Team 1

Yelonkersi – Young Boys Legionowo 2

All4One – Bad Boys Zielonki 1

II Liga Szóstek:

Ciekawie zapowiadają się też starcia na drugim froncie. W pierwszym z nich zobaczymy ostatnich w tabeli Chłopców Do Bicia i jeszcze niepewnych ligowego bytu Lepiej Nie Pytaj. W lepszej sytuacji na pewno znajdują się LNP, którym do utrzymania wystarczy remis. Taki rezultat nie przekreśla też szans ekipy Jarosława Grzywacza, jednak jesteśmy przekonani, że obie drużyny powalczą o pełną pulę. Przezornie zagramy tu na remis, ale każdy wynik jest możliwy. Podobnie będzie w wypadku potyczki Los Lamusos z Kindybały FC. Zarówno LL jak i K FC przeżywają ostatnio zniżkę formy, ale coś czujemy, że zespół, w którym bryluje czołowy ligowy strzelec Jakub Kalinowski, stać na przełamanie. Za to w meczu awizowanym na hit kolejki, czyli w starciu Młodych Perspektywicznych z ASPN Bemowo, trudno wskazać faworyta. Stawka tego spotkania jest ogromna, gdyż ewentualna porażka niemalże przekreśla szanse na mistrzowski wazon. Będzie to też konfrontacja najlepszych ofensywnych duetów na drugoligowych boiskach: Damiana Anczkiewicza i Aleksandra Muszyńskiego z MP i Macieja Rataja oraz Maksa Himela z ASPN-u. Spodziewamy się tutaj wielkiego widowiska, w którym o wyniku może przesądzić jedna bramka, lecz coś czujemy, że zobaczymy tu podział punktów. Za taki rezultat na pewno trzymają kciuki zawodnicy Fast Transu, gdyż wtedy do zdobycia mistrzostwa wystarczy im wygrana w ich meczu. Przed ekipą lidera teoretycznie łatwe zadanie, gdyż ich rywalem będą znajdujący się w strefie spadkowej FC Devs. Aczkolwiek zespół Sławomira Mądrego to wyjątkowo niewygodny rywal, więc choć obstawiamy wygraną FT, to nie wykluczamy tu niespodzianki. Na zakończenie tej kolejki czeka nas potyczka Yelonek z LGB. Większość spotkań ekipy Arkadiusza Karwata w tym sezonie miała niemal identyczny przebieg: było dużo goli, starcia te były niesamowicie wyrównane, a zwycięzcę poznawaliśmy w końcowym etapie meczu. Można w ciemno zakładać, że będzie tu podobnie, zwłaszcza że drużyna Alberta Szlagi dysponuje zbliżonym potencjałem. Nasz typ: remis.

Chłopcy Do Bicia – Lepiej Nie Pytaj X

Los Lamusos – Kindybały FC 2

Młodzi Perspektywiczni – ASPN Bemowo X

FC Devs – Fast Trans 2

Yelonki – LGB X

III Liga Szóstek:

Zmagania w III Lidze otwieramy szlagierem: Aszkon Team spróbuje zatrzymać rozpędzoną ekipę Gramy Czasami. "Dźwilek" i koledzy szanse na awans mają już iluzoryczne, z kolei zespół Arka Muchy do zapewnienia tytułu potrzebuje już tylko jednego punktu. Naszym zdaniem jednak GM zgarnie tu pełną pulę i będzie kontynuowało swoją fantastyczną serię. Prognozujemy też przedłużenie zwycięskiej passy zawodników Tank Teamu. Ewentualna wygrana z Teraz Kolską zapewni im promocję do wyższej ligi i coś czujemy, że drużyna Marcina Tymoszuka pokona TK i dopełni formalności. W grupie spadkowej ciekawie za to zapowiada się starcie Januszy Na Pikniku z KTS Chimerą. Obie ekipy wygrały w poprzedniej kolejce swoje mecze, ale tutaj skłaniamy się ku podziałowi punktów. Liczymy też na dobre widowisko, wiele goli i nagłych zwrotów akcji, co jest częstym obrazkiem w spotkaniach tych drużyn. Na samym końcu czeka nas potyczka piątego Walca z zamykającym tabele zespołem Nocne Adelante. Ekipa Maćka Zarzyckiego ostatnio nie imponowała formą, aczkolwiek wydaję nam się, że na tę chwili dysponują mocniejszą kadrą, stąd też gramy na ich wygraną. Jednak wierzymy w to, że NA będzie tego dnia bardzo wymagającym rywalem i tanio skóry nie sprzeda.

Akszon Team – Gramy Czasami 2

Teraz Kolska – Tank Team 2

Janusze Na Pikniku – KTS Chimera X

Walec – Nocne Adelante 1

Tagi:

Sponsor techniczny

Sponsorzy