( 0 : 1 )
Lato 2022 - 3. Liga 7x7
  • czwartek, 14 lipiec 2022
  • 21:15

138' Tomasz Rębiewski Raptusy Ursus
132' Miachail Fedko East Crew
125' Ihor Atamas East Crew
112' Michail Voloversoi East Crew
1Łukasz Piechurski Raptusy Ursus
1Maksym Shpytsia East Crew
1Michail Voloversoi East Crew

Starcie drugiej kolejki Trzeciej Ligi Szóstek pomiędzy GS Raptusy Ursus i East Crew zapowiadało się na bardzo zacięte i pierwsza połowa pokazała, że była to trafna prognoza. Od początku oba zespoły postawił na twardą walkę i nikt nie odstawiał nogi. Jako pierwsi groźnie zaatakowali nominalni gospodarze, którzy może nieco przypadkowo, ale obili poprzeczkę. Potem jednak coraz konkretniejsi w swoich poczynaniach byli goście i w 12 minucie dopięli swego. Michail Voloversoi przechwycił futbolówkę, zagrał ją do Mariana Melnyka, a ten popędził na bramkę i czubkiem buta skierował piłkę do siatki. W odpowiedzi groźnym strzałem głową popisał się Marek Chechat, ale stojący z konieczności między słupkami Serhii Koziuminskyi wykazał się świetnym refleksem. Mimo kilku okazji wynik 0:1 do przerwy już się nie zmienił. W 25 minucie drużyna w różowych wywalczyła rzut rożny. Wtedy to Ihor Atamas znakomicie zacentrował, a Voloversoi główką podwyższył na 0:2. Po nieco ponad pół godzinie gry wydawało się, że jest po meczu. Bardzo dobrze dysponowany tego dnia Michaił Fedko zagrał długą piłkę do Maksyma Shpytsie, a ten sprytnym uderzeniem głową przelobował golkipera rywali i zrobiło się 0:3. Chwilę później EA obili jeszcze obramowanie, ale rezultat pozostał bez zmian. Chociaż było już późno, Raptusy rzucili się do odrabiania strat i mieli nawet niezłą okazję po błędzie w obronie przeciwników, ale nie wykorzystali jej. Dopiero w 38 minucie udało im się zmniejszyć straty po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Tomka Rębiewskiego. Na więcej jednak gospodarzom nie starczyło czasu i finalnie było 1:3. East Crew po porażce z pierwszej serii gier szybko się podnieśli i zasłużenie pokonali GS Raptusy Ursus.