2 : 0

( 0 : 0 )
Jesień 2019 Trzecia Liga

W drugiej kolejce, debiutujący na tym szczeblu po wiosennym awansie Walec podejmował zaprawioną w bojach KP Kozią. Choć oba zespoły przystąpiły bardzo zmotywowane do tego spotkania, to niestety pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. Drużyny walczyły o dominację w środku pola, co przełożyło się na statyczną pierwszą połowę.

Zdecydowanie druga odsłona była znacznie bardziej ciekawa. W 32 minucie wynik otworzył niezawodny w barwach Walca Michał Burzyński, który wykorzystał gapiostwo i błąd defensywy rywali i precyzyjnie uderzył zza pola karnego. Od tego momentu rozdrażnieni goście chcieli doprowadzić do wyrównania. Jednak dalej to Walec kontrolował przebieg gry, nie dopuszcząc przeciwników praktycznie do swojego pola karnego i samemu starając się spokojnie i konsekwentnie budować swoje ataki. W 40 minucie Grzegorz Leszczyński wyłożył piłkę do Michała Błażewicza, który z zimną krwią wykorzystał sytuację na 2:0. Ostatecznie wynik do końca nie uległ zmianie, a Walec zasłużenie sięgnął po komplet punktów. Natomiast Kozia, musi przeanalizować błędy i poszukać punktów w kolejnych spotkaniach.