( 2 : 0 )
Jesień 2020 Pierwsza Liga
  • niedziela, 18 październik 2020
  • 12:00

150' Krzysztof Gołos Gladiatorzy
149' Maciej Kurpias Gladiatorzy
147' Piotr Płatek Gladiatorzy
123' Kamil Kuźniewski Gladiatorzy
120' Partyk Gmurczyk Gladiatorzy
140' Paweł Zahorodny FC Zaborów
126' Sylwester Jacewicz FC Zaborów
150' Aleksander Szyszka Gladiatorzy
149' Daniel Purchalak Gladiatorzy
147' Aleksander Szyszka Gladiatorzy
123' Kamil Kuczewski Gladiatorzy
120' Rafał Osiński Gladiatorzy
140' Sylwester Jacewicz FC Zaborów
126' Bartosz Łysiak FC Zaborów
133' Daniel Purchalak Gladiatorzy
1Daniel Purchalak Gladiatorzy

Ciekawym widowiskiem był mecz Gladiatorów z FC Zaborów. Od pierwszego gwizdka rywalizacja na placu była zacięta, choć to mistrzowie byli częściej na połowie rywala, to brakowało im precyzji w efektownym wykończeniu akcji. W pewnym momencie Gladiatorom zagrażali niebezpiecznymi strzałami z dystansu Sylwester Jacewicz i Robert Dębski, lecz świetnie bronił Kamil Jagiełło. W dwudziestej minucie meczu wynik mistrzom otworzył Patryk Gmurczyk po dobrym podaniu Rafała Osińskiego. Trzy minuty później Maciej Kurpias popisał się mocnym podaniem w głąb pola karnego, a druga bramkę dla gospodarzy strzelił Kamil Kuźniewski. Pierwsza połowa skończyła się dwubramkowym prowadzeniem Gladiatorów. Po przerwie gospodarze trochę nieco przysnęli w obronie i w drugiej minucie drugiej połowy dobrym prostopadłym podaniem popisał się Bartosz Łysiak, a sytuację sam na sam pewnie wykorzystał posyłając piłkę między nogami bramkarza Sylwek

Jacewicz. W trzydziestej trzeciej minucie żółtą kartkę po nieczystym zatrzymaniu rywala otrzymał Daniel Purchalak. W czterdziestej minucie zaś FC Zaborów zdołało wyrównać wynik meczu za sprawą Pawła Zahorodnego i zawody zaczęły się od nowa. Zdenerwowani Gladiatorzy często bez pomysłu oddawali strzały z dystansu nad bądź też obok bramki. W czterdziestej szóstej minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił w końcu Piotr Płatek przy asyście Aleksandra Szyszki. Minutę przed końcem spotkania przewagę zapewnił gospodarzom Maciej Kurpias, przy dobrym podaniu Daniela Purchalaka. W ostatniej akcji meczu piątą bramkę dla Gladiatorów strzelił Krzysiek Gołos i ostatecznie mimo małego chaosu u mistrzów zdołali oni zwyciężyć ten mecz 5:2, a najlepiej na placu prezentował się Daniel Purchalak.