( 2 : 7 )
Wiosna 2020 - 3. Liga 6x6
  • niedziela, 19 lipiec 2020
  • 12:00

150' Oleksandr Yaremenko Stara Lama
137' Ihor Kharchuk Stara Lama
135' Ihor Kharchuk Stara Lama
133' Max Poliński Stara Lama
120' Vasyl Gorokhirskij Stara Lama
108' Max Poliński Stara Lama
142' Mateusz Chudziak KTS Chimera
122' Dawid Molenda KTS Chimera
119' Marcin Cieślak KTS Chimera
117' Dawid Molenda KTS Chimera
113' Maciej Bartosiewicz KTS Chimera
104' Tomasz Legut KTS Chimera
102' Mateusz Chudziak KTS Chimera
101' Tomasz Legut KTS Chimera
122' Marcin Cieślak KTS Chimera
119' Dawid Molenda KTS Chimera
117' Adrian Smoliński KTS Chimera
104' Marcin Cieślak KTS Chimera
102' Adrian Smoliński KTS Chimera
101' Mateusz Chudziak KTS Chimera

Stara Lama tydzień temu napędziła strachu faworyzowanym 307 Targówek i po pierwszej, przeciętnej połowie w drugiej rzucili się w szaloną pogoń, która była bliska powodzenia. A że historia lubi się powtarzać, to przekonaliśmy się o tym w ich rywalizacji z KTS Chimera. Od pierwszego gwizdka znakomicie prezentowała się ekipa Pawła Janasa i już po 4 minutach było 0:3 po dublecie Tomasza Leguta i trafieniu Mateusza Chudziaka. W odpowiedzi na 1:3 w 8 minucie strzelił Max Polinski, ale następne trzy ciosy należały do KTS-u. Najpierw uderzył Maciej Bartosiewicz, po paru momentach poprawił Dawid Molenda, a na bramkę na 1:6 zdobył po przepięknym uderzeniu aktywny tego dnia Marcin Cieślak. W odpowiedzi po strzale z dystansu Vasyla Gorokhirskija zrobiło się 2:6, ale w 22 minucie Molenda po raz drugi w tym meczu wpisał się do protokołu i do przerwy było 2:7. Po zmianie stron, po pół godzinie gry indywidualną akcją popisał się golkiper gości Piotr Jakubowski i Chimera prowadziła już 2:8. Jak się okazało, nie był to koniec emocji i nie był to koniec popisów Jakubowskiego. Prowadzeni przez Ihora Kherczuka gospodarze zaczęli, tak jak tydzień temu, odrabiać straty i na pewno udałaby im się ta sztuka, gdyby nie wspomniany Jakubowski. Niemniej po 37 minutach było już 5:8, ale potem goście przetrwali szturm i wyprowadzili kontrę, po której Chudziak podwyższył na 5:9. Wynik na 6:9 ustalił Oleksandr Yeremenko. Stara Lama po raz drugi z rzędu słabo zaczyna, by potem ambitnie gonić, ale do zwycięstwa potrzebna jest większa koncentracja. KTS z kolei utrzymał przewagę z pierwszej części i zwyciężył, co pozwoliło im być w grze o medale.