( 3 : 1 )
Wiosna 2022 - 1. Liga 6x6
  • niedziela, 03 kwiecień 2022
  • 11:00

146' Rafał Szewczyk FC NaNkacu
145' Albert Szlaga FC NaNkacu
142' Dominik Bodych FC NaNkacu
135' Paweł Wojsław FC NaNkacu
133' Paweł Wojsław FC NaNkacu
125' Paweł Wojsław FC NaNkacu
114' Dominik Bodych FC NaNkacu
102' Jakub Małachowski FC NaNkacu
148' Maciej Stanicki Bad Boys Zielonki
129' Maciej Stanicki Bad Boys Zielonki
103' Paweł Szczepaniak Bad Boys Zielonki
146' Albert Szlaga FC NaNkacu
145' Dominik Bodych FC NaNkacu
142' Albert Szlaga FC NaNkacu
135' Krzysztof Gręziak FC NaNkacu
114' Paweł Wojsław FC NaNkacu
148' Piotr Wiśniewski Bad Boys Zielonki
103' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
1Paweł Wojsław FC NaNkacu

Na otwarcie sezonu wiosennego w Pierwszej Lidze Szóstek obejrzeliśmy niezwykle ciekawe widowisko pomiędzy starymi znajomymi z FC NaNkacu oraz Bad Boys Zielonki. Ostatnio w starciach tych drużyn lepiej radziły sobie Kace i to oni zaczęli strzelanie już w 2 minucie, gdy wynik otworzył Kuba Małachowski. Po niespełna 60 sekundach wyrównał Patryk Winczura, ale potem przewagę uzyskali nominalni gospodarze. Po niespełna kwadransie Dominik Bodych uderzył na 2:1, a tuż przed zejściem do szatni na 3:1 podwyższył Paweł Wojsław. W pierwszej części BBZ starali się odgryzać, ale akcje FC N były bardziej konkretne, a na dowód tego nie tylko dwie bramki więcej, ale aż czterokrotne obicie obramowania przez zawodników w jasnozielonych trykotach. Tuż po zmianie stron lepiej zaprezentowali się goście. Najpierw ładnym uderzeniem na 3:2 popisał się Maciej Stanicki, potem próbował wyrównać Piotr Wiśniewski, a po chwili jego koledzy w jednej akcji dwukrotnie trafili w słupek. Kace spokojnie przeczekały napór rywali i później zaczęli ich punktować. W 33 minucie z wolnego strzelił Wojsław, po 120 sekundach ten sam zawodnik strzelił z dystansu na 5:2, a w 42 minucie na 6:2 podwyższył Bodych. Za moment BBZ zmarnowali karnego, a w 45 minucie po raz kolejny FC N skarcili nieskuteczność przeciwnika. Albert Szlaga po koronkowej akcji całej drużyny popisał się delikatnym lobem i było już 7:2. W 46 minucie gola na 8:2 zdobył Rafał Szewczyk, a potem na osłodę Stanicki po raz drugi wpisał się na listę strzelców. FC NaNkacu w dobrym stylu zwyciężyli 8:3 i od wygranej zaczęli wiosnę. Bad Boysi mieli swoje lepsze fragmenty w tym spotkaniu, ale mimo wszystko zasłużenie przegrali.