Jesień 2020 Trzecia Liga Szóstek
  • niedziela, 15 listopad 2020
  • 13:00

1Denis Boluts Stara Lama

W spotkaniu wicelidera, Starej Lamy z zamykającym tabelę FC Devs można było spodziewać się jednostronnego spotkania, lecz pierwsza połowa meczu zupełnie na to nie wskazywała. 1’, 3’, i 13 minuta to zdobycze bramkowe faworytów spotkania, przy których zapisali się odpowiednio Kacper Gabrysiak i dwukrotnie Denis Boluts, a przyczynili się do tego, przy pierwszej Boluts i przy trzeciej Szymon Pruszyński.

Popularne Diabły nie składały broni i miały dosłownie swoje pięć minut w tej odsłonie, kiedy to od 15 do 20 minuty doprowadzili do wyrównania za sprawą trafień dwukrotnie Damiana Czapiewskiego i Marcina Winiarka. Obie drużyny nie poprzestawały w atakach i prowadziły otwarty futbol, wymieniając cios za cios, co doprowadziło do kolejnych zdobyczy. Na 4:3 dla Lamy podwyższył najskuteczniejszy w jej szeregach Denis Boluts, a po przeciwnej stronie również najskuteczniejszy,  Damian Czapiewski, przez co obaj skompletowali klasyczny hattrick do przerwy.

Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, a przed rozpoczęciem drugiej połowy, pokładano duże szanse na sprawienie niespodzianki przez Devs, gdzie rywale przystąpili do spotkania bez zmienników na ławce. Niestety, postawa niebieskich w drugiej odsłonie rozczarowała ponieważ zdobyli zaledwie jednego gola za sprawą Marcina Winiarka, natomiast pomarańczowi uczynili to aż 9 krotnie (!) i mecz zakończył się zgodnie z pierwotnymi oczekiwaniami.