( 2 : 5 )
Wiosna 2022 - 2. Liga 6x6
  • niedziela, 15 maj 2022
  • 12:00

148' Mateusz Pogorzelski FC Warsaw Team
143' Tomasz Szemraj FC Warsaw Team
142' Mateusz Pogorzelski FC Warsaw Team
133' Mateusz Grabowski FC Warsaw Team
126' Mateusz Pogorzelski FC Warsaw Team
124' Tomasz Szemraj FC Warsaw Team
122' Bartosz Dawidczyk FC Warsaw Team
112' Mateusz Grabowski FC Warsaw Team
108' Bartosz Dawidczyk FC Warsaw Team
103' Mateusz Pogorzelski FC Warsaw Team
143' Mateusz Pogorzelski FC Warsaw Team
142' Jarek Kurman FC Warsaw Team
122' Emil Gadomski FC Warsaw Team
122' Mateusz Pogorzelski FC Warsaw Team
112' Piotr Ducki FC Warsaw Team
103' Emil Gadomski FC Warsaw Team
1Mateusz Pogorzelski FC Warsaw Team

W spotkaniu Drugiej Ligi Szóstek pomiędzy FC Ulanymi i FC Warsaw Team faworytem był aktualny lider, ale nominalni gospodarze stawili się na murawie w bardzo mocnym składzie, wzmocnieni kilkoma zawodnikami znanymi m.in. z Gladiatorów i innych silnych drużyn. Lecz wiosną Warszawiakom nikt nie jest straszny, co udowodnił początek tych zawodów. Już po 6 minutach było 0:2 po trafieniach Mateusza Pogorzelskiego oraz Bartka Dawidczyka, ale w 11 minucie gospodarze odpowiedzieli pięknym uderzeniem Kamila Wdowiarskiego na 1:2. Po chwili Mateusz Grabowski podwyższył na 1:3, ale za moment było 2:3 po trafieniu Pawła Pająka. Jednak jeszcze przed przerwą FC WT wykorzystali dwa błędy rywali (strzelał ponownie Dawidczyk oraz Tomek Szemraj), co dało im prowadzenie po pierwszej połowie 2:5. Tuż na początku drugiej odsłony Pogorzelski skompletował dublet, ale wtedy zaczęła się pogoń FC U. W tym czasie gospodarze zdobyli cztery bramki a goście tylko jedną. I w 39 minucie było już 5:7. A kto wie, czy Ulani by nie wyrównali, gdyby nie momentami heroiczna postawa między słupkami Jarka Kurmana? Golkiper zespołu w zielonych koszulkach spisywał się znakomicie, a jego koledzy z pola w ostatnim fragmencie tego świetnego widowiska także pokazali klasę. Po słabszym fragmencie drugiej części FC WT w końcówce prowadzeni przez najlepszego na placu Pogorzelskiego zwyciężyli 5:10, notując piątą z rzędu wygraną w tym sezonie. Ogromna w tym zasługa Pogorzelskiego, ale my doceniamy też mniej widocznych w statystykach Tomka Kasprzaka i Grabowskiego, którzy wykonali ogrom pracy tego dnia. Zresztą każdy w barwach FC Warsaw Teamu zasłużył na najwyższe uznanie. FC Ulani zaś, chociaż pokazali się z dobrej strony, musieli uznać wyższość przeciwników.