( 2 : 0 )
Zima 2022 - SuperLiga6
  • niedziela, 06 luty 2022
  • 17:05

146' Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota
128' Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota
127' Daniel Jakubik eXc Mobile Ochota
123' Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota
106' Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota
146' Bartek Goździewski eXc Mobile Ochota
128' Łukasz Pruszyński eXc Mobile Ochota
123' Kamil Jurga eXc Mobile Ochota
106' Kamil Modzelewski eXc Mobile Ochota
129' Yurii Rubashny FK Almaz
1Taras Lewytskyi FK Almaz
1Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota

Vice-mistrz poprzedniej edycji Superligi6 w obecnych rozgrywkach nie zgubił punktów i jeśli tylko zbiorą się w optymalnym zestawieniu, to będzie ciężko o taką stratę. FK Almaz natomiast nie raz pokazał, że każdemu rywalowi stawia trudne warunki, zatem pojedynek zapowiadał się obiecująco. Pierwsza odsłona przebiegała w rytm dyktowany przez eXc Mobile Ochota, którzy spokojnie rozgrywali piłkę czekając na więcej miejsca w ataku dla swoich strzelców. Już w 6. minucie przyniosło to efekt, kiedy to piłkę „na ścianę” zgrał Kamil Modzelewski, a akcję wykończył Krystian Nowakowski. Niemalże do końca pierwszej części spotkania FK Almaz skutecznie się bronił, ale na strzał Krystiana z 23. minuty nie było mocnych. Prosto w okienko. Zatem do przerwy dość wyraźne prowadzenie gospodarzy 2:0. Warto dodać, że mogło ono być wyższe, lecz dobrymi interwencjami wykazywał się bramkarz FK Almaz, natomiast skutecznością nie grzeszył napastnik Ochoty. Drugie 25 minut z wysokiego poziomu rozpoczął Daniel Jakubik, który rzucił wyzwanie Krystianowi na miano najładniejszego trafienia spotkania. Rewelacyjnie przymierzył sprzed pola karnego posyłając precyzyjny strzał z woleja. Niespełna 60 sekund później mieliśmy zamknięcie meczu – 4:0. Co prawda odpowiedź przyszła błyskawicznie, a do siatki trafił Dmytro Riunezhak, ale nie spodziewaliśmy się, że gospodarze oddadzą 3 punkty. FK Almaz próbował od czasu do czasu gry z wysoko ustawionym bramkarzem lub wyczekiwał okazji w kontrach. Kolejna bramka wzięła się właśnie wskutek gry wysoko ustawionego bramkarza. Bramkarza eXc Mobile. Goście po przechwycie wykorzystali, że w bramce rywali nikogo nie ma i zmniejszyli różnicę do dwóch trafień. W końcówce znać o sobie dał duet Goździewski Nowakowski, gdzie ten drugi sytuacyjnie wykończył akcję strzałem piętą. Nie było to ostatnie trafienie w meczu. To należało do bramkarza gospodarzy, od którego niefortunnie odbiła się piłka i wpadła do własnej bramki. Końcowy rezultat 5:3 jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem.