( 5 : 2 )
Wiosna 2023 - Totalbet 3. Liga 7x7
  • niedziela, 26 marzec 2023
  • 09:00

148' Valerii Shulha Ukraine United
130' Taras Tsolkovskyi Ukraine United
119' Stepan Hrytsiuk Ukraine United
109' Vlad Zolotarov Ukraine United
107' Taras Tsolkovskyi Ukraine United
105' Taras Tsolkovskyi Ukraine United
103' Taras Tsolkovskyi Ukraine United
148' Taras Tsolkovskyi Ukraine United
119' Vova Ufimtsev Ukraine United
109' Taras Tsolkovskyi Ukraine United
107' Volodymyr Boichuk Ukraine United
103' Stepan Hrytsiuk Ukraine United
1Volodymyr Boichuk Ukraine United
1Andrij Sumaruk Impuls FC
1Taras Tsolkovskyi Ukraine United

Ukraine United jest wyraźnym faworytem do tytułu mistrzowskiego, zatem zadanie na wstępie Impuls FC miał bardzo trudne. Początek spotkania potwierdził przypuszczenia w stu procentach. Odpowiedzialny za zdobywanie goli Taras Tsolkovskyi nie potrzebował nawet dziesięciu minut aby zanotować hat-tricka. Oprócz świetnej skuteczności napastnika na listę strzelców wpisał się jeszcze Vlad Zolotarov i tym sposobem po upływie dziewięciu minut widniał rezultat 4:0. Trzeba przyznać, że było to bolesne przywitanie gości z rozgrywkami wiosennymi. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, a oprócz czterech trafień stworzyli sobie kilka kolejnych okazji do zdobycie bramek. Raz na przeszkodzie stanął słupek, a kilka razy dobrze interweniował bramkarz Impuls FC. Przy bardzo pewnym prowadzeniu gospodarze pozwolili sobie nieco zwolnić rytm, a pierwszy szok wydawał się być już za drużyną gości. Po raz pierwszy do siatki trafił Mykyta Fedchenko w 14. minucie, a kilka akcji później straty zmniejszył Oleksandr Hryn. Z wysokiej przewagi zrobiły się raptem dwa gole różnicy, a Impuls FC wyglądał coraz lepiej. To była lampka ostrzegawcza dla Ukraine United, którzy nie mogli poprzestać na znakomitym początku meczu i musieli na nowo zagrać „na poważnie”. Udało się szybko odpowiedzieć na stracone gole po tym, jak Stepan Hrytsiuk przymierzył uderzając z dystansu. Do przerwy utrzymał się rezultat 5:2, a gospodarze ponownie odzyskali kontrolę nad przebiegiem spotkania. Przez drugie 25 minut Ukraine United nie oddało inicjatywy i szukali kolejnych trafień. W 30. minucie swojego czwartego gola zdobył Taras Tsolkovskyi. Goście swoich okazji upatrywali w kontratakach, ale dobrze dysponowany był golkiper rywali i w efekcie drugą połową zakończyli z zerowym dorobkiem strzeleckim. Wynik meczu w 48. minucie na 7:2 ustalił Valeriy Shulha, który wykorzystał efektowną akcję Tarasa Tsolkovskyiego. Tym samym Ukraine United potwierdziło, że w tym sezonie będzie walczyło o awans szczebel wyżej, a także nie odpuści walki o tytuł mistrzowski.