( 2 : 3 )
Wiosna 2023 - Totalbet 2. Liga 7x7
  • niedziela, 04 czerwiec 2023
  • 10:00

136' Maciej Szpakowski Dream Team Warsaw
133' Wiktor Kruczyński Dream Team Warsaw
115' Patryk Kwiatkowski Dream Team Warsaw
110' Antek Lazurko Dream Team Warsaw
122' Adam Marcinkiewicz BKS 04 Górki
112' Adam Marcinkiewicz BKS 04 Górki
136' Antek Lazurko Dream Team Warsaw
133' Igor Puzenko Dream Team Warsaw
115' Jonatan Politowicz Dream Team Warsaw
110' Patryk Kwiatkowski Dream Team Warsaw
122' Artur Jaszczak BKS 04 Górki
112' Kasjan Kuropatwa BKS 04 Górki
1Antek Lazurko Dream Team Warsaw

Stawką pojedynku z BKS 04 Górki było zachowanie szans przez Dream Team Warsaw na wicemistrzostwo Totalbet 2.Liga 7x7. Aby tak się stało musieli z rywalizacji wyjść zwycięsko, co w teorii nie powinno być trudnym zadaniem. Goście z pewnością nie są „chłopcami do bicia”, lecz obiektywnie patrząc znajdują się półkę niżej od rywali. Początek meczu jednak był po myśli BKS-u. Już w 2. minucie objął prowadzenie po fatalnym błędzie bramkarza rywali. Piłkę z bocznej strefy w kierunku bramki dośrodkowywał Adam Marcinkiewicz, a golkiper wbił futbolówkę do własnej siatki. Było to kolejne spotkanie, które gospodarze zaczynają od straty bramki. Goście bardzo dobrze prezentowali się w pierwszej połowie i DTW z trudem przychodziło kreowanie okazji. Jeśli już się udało, tak jak w 10. minucie gdy do remisu doprowadził Antek Lazurko, to po chwili następowała dekoncentracja, a BKS z łatwością tworzył zagrożenie. Gol na 1:2 padł po bardzo ładnym uderzeniu „fałszem” w wykonaniu Adama Marcinkiewicza, który był najaktywniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Dopiero od tej chwili gospodarze poprawili swoją grę. Po upływie kwadransa meczu na 2:2 trafił Patryk Kwiatkowski, który uprzedził golkipera na krótkim słupku i wykorzystał podanie Jonatana Politowskiego. Pięć minut później Patryk mógł, a nawet powinien mieć drugiego gola na koncie. Bardzo ładną akcję rozpoczął Maciej Kuligowski dogrywając futbolówkę pod linię końcową do Antka Lazurko. Ten dograł z pierwszej piłki głową przed bramkę do Patryka, któremu pozostało umieścić futbolówkę w siatce. Niestety nieczysto trafił w piłkę i DTW musiało nadal czekać na objęcie prowadzenia. Kłopotów ze skutecznością nie miał za to Adam Marcinkiweicz, który w 22. minucie po raz trzeci wyprowadził BKS na prowadzenie. Wynikiem 2:3 zakończyła się pierwsza połowa spotkania, które wydawało się być pod kontrolą gości. Po chwili przerwy do głosu doszli gospodarze. Śmiało można powiedzieć, że druga połowa należała do nich. Nadal jednak mieli problem ze skutecznością, a także z bardzo dobrze grającym bramkarzem, Bartłomiejem Dąbrowskim. Do remisu w 33. minucie doprowadził Wiktor Kruczyński uderzając sprzed pola karnego. Trzeba przyznać, że w tej akcji DTW pokazał różnicę jakości pomiędzy drużynami. Trzy minuty później gospodarze po raz pierwszy objęli prowadzenie. W kierunku słupka bramki dogrywał piłkę Antek Lazurko, a tam niepilnowany był Maciej Szpakowski. O dziwo Maciek nie spudłował z odległości pół metra i umieścił futbolówkę w siatce. Już w kolejnej akcji przewaga mogła urosnąć, ale bardzo dobrą interwencją popisał się golkiper BKS-u. Ostatecznie, mimo natarcia Dream Team Warsaw, wynik się nie zmienił i gospodarze zrobili to, co do nich należało wygrywając 4:3. Pozostało im oczekiwać na wyniki przeciwników, aby dowiedzieć się, jakiego koloru medale odbiorą na zakończeniu sezonu.