( 1 : 3 )
Wiosna 2022 - SuperLiga6
  • niedziela, 15 maj 2022
  • 20:00

149' Kacper Lachowicz In-Plus Pojemna Halina
145' Rafał Barzyc In-Plus Pojemna Halina
136' Bartosz Przyborek In-Plus Pojemna Halina
135' Rafał Barzyc In-Plus Pojemna Halina
134' Daniel Steczyński In-Plus Pojemna Halina
132' Przemysław Kępiński In-Plus Pojemna Halina
121' Kacper Lachowicz In-Plus Pojemna Halina
141' Damian Patoka Grottgera Team
107' Paweł Rybak Grottgera Team
104' Damian Patoka Grottgera Team
102' Kamil Modzelewski Grottgera Team
149' Rafał Barzyc In-Plus Pojemna Halina
145' Bartosz Przyborek In-Plus Pojemna Halina
145' Przemysław Kępiński In-Plus Pojemna Halina
136' Daniel Steczyński In-Plus Pojemna Halina
135' Łukasz Brzozowski In-Plus Pojemna Halina
134' Kacper Lachowicz In-Plus Pojemna Halina
132' Daniel Steczyński In-Plus Pojemna Halina
121' Igor Zieliński In-Plus Pojemna Halina
141' Paweł Rybak Grottgera Team
107' Mateusz Szarpak Grottgera Team
104' Kamil Modzelewski Grottgera Team
102' Mateusz Szarpak Grottgera Team
1Przemysław Kępiński In-Plus Pojemna Halina

Spotkanie dobrze znających się drużyn jest gwarantem jakości. Na jesieni raz zwycięstwo odniosło Grottgera Team, raz Pojemna Halina. Wiele zależało od tego, jakie składy uda się skompletować kapitanom – goście w bieżących rozgrywkach stawiają się licznie, natomiast gospodarze wyznają raczej minimalizm w tej kwestii. Tym razem było nieco odwrotnie. To „Halina” stawiła się mocną paką, a Grottgera nieco osłabiona. Nie przeszkodziło to gościom rewelacyjnie rozpocząć spotkanie. Już po siedmiu minutach prowadzili 0:3 wykorzystując kontrataki. Gospodarze konsekwentnie próbowali ataku pozycyjnego z wysoko ustawionym bramkarzem, ale musimy przyznać, że GT mądrym ustawieniem w obronie niwelowała tą przewagę. Pierwsza bramka Pojemnej wzięła się z błędu w wyprowadzeniu piłki z obrony w wykonaniu gości i tym sposobem po 25-ciu minutach gry mieliśmy wynik 1:3. W drugiej odsłonie gospodarze pokazali jednak chłodną głowę i między 32., a 36. minutą trafili do siatki aż czterokrotnie i wyszli na prowadzenie 5:3. Wydawało się, że taki cios powali na matę gości, ale Ci podnieśli jeszcze głowę. W 41. minucie bramkę kontaktową strzelił Damian Patoka, a chwilę później gospodarze otrzymali dwuminutową karę. Goście wyszli wyżej próbując ataku z przewagą zawodnika, lecz nie dali rady trafić do siatki. Ta sztuka udała się Pojemnej Halinie w 45. minucie, a bramkę zdobył Rafał Barzyl. W przypadku tak doświadczonej drużyny małe były szanse na utratę dwubramkowego prowadzenia w ciągu pięciu minut. Oczywiście GT nie odpuściła, jednak zabrakło sił i chłodnej głowy. Wynik ustalił na minutę przed końcem Kacper Lachowicz. Bardzo dobre spotkanie stojące na wysokim poziomie nie zawiodło naszych oczekiwań.