( 2 : 1 )
Wiosna 2022 - SuperLiga6
  • niedziela, 03 kwiecień 2022
  • 18:00

136' Damian Sokołowski SS Cyrkulatka
133' Patryk Krygiel SS Cyrkulatka
123' Patryk Krygiel SS Cyrkulatka
122' Patryk Krygiel SS Cyrkulatka
143' Paweł Rybak Grottgera Team
140' Mateusz Szarpak Grottgera Team
130' Mateusz Szarpak Grottgera Team
107' Dawid Brewczyński Grottgera Team
136' Sebastian Dziki SS Cyrkulatka
133' Piotr Mazurek SS Cyrkulatka
123' Sebastian Dziki SS Cyrkulatka
122' Sebastian Dziki SS Cyrkulatka
140' Sebastian Dąbrowski Grottgera Team
1Patryk Krygiel SS Cyrkulatka

SS Cyrkulatka ma za sobą bardzo udany sezon zimowy, podczas którego pokazali się z bardzo dobrej strony. Grottgera Team natomiast po zdobytym mistrzostwie postanowili odpocząć i ominąć rozgrywki zimowe. Mimo tego nieco wyżej stawialiśmy ich szanse na końcowe zwycięstwo, jednak nie wykluczaliśmy, że gospodarze „siłą rozpędu” utrą im nosa. W 7. minucie w polu karnym faulowany był Kamil Modzelewski, z „wapna” pierwszą bramkę zdobył Dawid Brewczyński. W kolejnych minutach GTT starało się tworzyć kolejne okazje, a SSC opierała swoje szanse w dużej mierze na kontratakach. I to właśnie oni tworzyli sobie lepsze okazje bramkowe. W ciągu niespełna dwóch kolejnych minut na listę strzelców wpisywał się Patryk Krygiel i dzięki temu na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 2:1. Druga połowa to poniekąd powtórka obrazu z pierwszej części. Goście długimi momentami nie byli w stanie przełamać szczelnej defensywy Cyrkulatki, która szukała kolejnych bramek w kontratakach. Straty zmniejszył uderzeniem z dystansu Mateusz Szarpak, ale spotkało się to z podwójną odpowiedzią. Do siatki trafił najpierw Patryk, a następnie Damian Sokołowski. Wynik 4:2 w 36. minucie i przebieg meczu wskazywał, że GTT ma niewielkie szanse na punkty. Goście jednak się nie poddawali, lecz kolejne próby kończyły się niecelnymi strzałami lub uderzeniami wprost w bramkarza. Na kolejną indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Szarpak i zmniejszył straty. Coraz bardziej ofensywna gra gości powodowała kolejne kontry SSC. Nie byli oni jednak skuteczni, w czym swój dział miał Maciej Aderek. Wyższa gra GTT powodowała również częste wybicia piłki w aut gospodarzy, którzy zapłacili cenę za swoją nieskuteczność. Paweł Rybak wyrównał wynik trafiając do siatki w 48. minucie. Ostatnie 2 minuty to wymiana cios za cios, w której ostateczne uderzenie mógł wyprowadzić uderzeniem z lewej nogi napastnik gości. Rezultat 4:4 nie zadowala chyba żadnej z drużyn i jest zapowiedzią wyjątkowo wyrównanego sezonu w rozgrywkach Superligi6.