Wydrukuj tę stronę

Puchar Lata 2019: regulamin

Skrócony regulamin Pucharu Lata Ligi Bemowskiej 2019

1. Turniej odbędą się w niedzielę 1 września na boisku A, Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 11 w Warszawie.
  2. Drużyny zostały podzielone na 6 grup po 4 zespoły.
  3. Zespół może się składać z maksymalnie 12 zawodników
  4. Mecze będą trwały 1 x 20 minut
  5. Gramy w systemie 5 + bramkarz
  6. Zmiany hokejowe, przeprowadzane są w strefie zmian
  7. Obowiązuje zakaz gry wślizgiem. Dozwolone są natomiast wślizgi, gdy w pobliżu piłki nie ma zawodnika drużyny przeciwnej, np. zablokowanie strzału, lub przejęcie piłki zmierzającej na aut
  8. Obowiązuje zakaz gry w tzw. „wkrętach” (dopuszczalne obuwie: lanki, turfy)
  9. Nie obowiązuje przepis o spalonym
  10. Stosuje się następujące kary: wykluczenie zawodnika z gry na 2 minuty (żółta kartka) lub 5 minut (czerwona kartka). W przypadku drugiej żółtej kartki dla jednego gracza, drużyna gra 5 minut w osłabieniu, a dany zawodnik nie wraca do gry w tym konkretnym spotkaniu
  11. Jeżeli dana drużyna gra w osłabieniu i traci bramkę – zawodnik ukarany wraca do gry, chyba, że otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę – wtedy kara obowiązuje do końca meczu
  12. Jeżeli karę 2 minut otrzymał bramkarz, dozwolone jest, by w jego miejsce boisko opuścił zawodnik z pola. Zasada te nie obowiązuje przy karze 5 minut.
  13. W przypadku zakończenia meczu wynikiem remisowym w fazie play-off następuje seria rzutów karnych po 3.
  14. W fazie grupowej kolejność w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów.
  15. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu decyduje kolejno:
    • Wynik bezpośredniego spotkania
    • Bilans bramek ze wszystkich spotkań
    • Większa liczba strzelonych bramek
    • rzuty karne między zainteresowanymi drużynami (3 serie)
  16. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez więcej niż dwie drużyny, o zajętym miejscu decyduje kolejno:
    • Mała tabela zawierająca wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy zainteresowanymi drużynami
    • Rzuty karne między zainteresowanymi zespołami (3 serie)
  17. W przypadku nagannego zachowania zespół może zostać zdyskwalifikowany z turnieju, bez możliwości zwrotu wpisowego. Walkower oznacza przegraną 0:5. Powodem dyskwalifikacji drużyny może być również rażąco niesportowe zachowanie zawodnika, trenera lub kibiców danego zespołu.

Organizator zapewnia wyłącznie doraźną pomoc przy urazach powstałych w czasie gry (opatrzenie otarć, dezynfekcja ran, zabezpieczenie ran - plaster, bandaż), natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki oraz skutki wypadków w czasie gry każdego z zawodników.