( 1 : 1 )
Wiosna 2023 - Totalbet 6. Liga 7x7
  • sobota, 03 czerwiec 2023
  • 09:00

128' Jan Fotek TS Kopernik
111' Błażej Dąbrowski TS Kopernik
149' Bartosz Borys Finansova
1Mateusz Machnio Finansova

Sobotnim słonecznym porankiem rozpoczęliśmy zmagania od spotkania w ramach 6 ligi siódemek, gdzie na placu zmierzyły się ze sobą ekipy TS Kopernik vs Finansova. Wynik spotkania błyskawicznie uległ zmienię już w pierwszej minucie spotkania, gdyż dobrym odbiorem piłki wykazał się Mateusz, a następnie po tym ze stoickim spokojem wykończył sytuacje sam na sam z bramkarzem. Po tym fakcie finansowa pewnie czuła się z piłką przy nodze i cały czas stwarzała sobie stracie bramkowe i mogło się wydawać, że w niekrótkim czasie zobaczymy ich drugie trafienie. Tak się jednak nie stało, a po mału TS Kopernik szukał sposobu na wyrównanie. W końcu po jednej z kontr świetnie z futbolowa przed polem karnym zabawił się Błażej Dębowski, a następnie wyłożył ja do pustej bramki Janowi Fotek i zawodnicy w białych strojach doprowadzili do wyrównania. W dalszym ciągu meczu obie ekipy starały się jeszcze zmienić rezultat meczowy i bliżej tego czynu byli Goście, jednak mimo sporu okazji nie udało im się zmienić wyniku i na przerwę zawodnicy opuszczali plac przy stanie 1:1. Po zmienię stron finansowa od samego początku wysoko wyszła na przeciwka i cały czas starała się wykreować dogodną sytuacje, lecz ich wysoki pressing szybko wykorzystali rywale. W 28 minucie po długim podaniu piłka znalazła się pod nogami Fotka, a ten skutecznie w końcowej fazie akcji wyłożył futbolówkę do Błażeja, który skutecznie wykończył akcje. Ten fakt mocno rozzłościł zawodników w złoto czarnych strojach i szybko ruszyli do odrabiania strat. Cały czas finansowa budowała ciekawe rozwiązania, a ich bramka wisiała w powietrzu. Aż do 31 minuty. Wtedy to znów Goście wypracowali sezonie okazje na bramkę dająca remis, a świetnie wykorzystał ją Bartłomiej Niedzikowski, który silnym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyniku 2:2. Ten gol dał sporo pewności siebie finansowej, która jeszcze w końcówce podkręciła tempo i dzięki swojej determinacji i upartości zdobyli gola dającego zwycięstwo na klika sekund przed końcem, dzięki czemu Goście mogli ciszyć się z wywalczonych 3 punktów.