( 3 : 2 )
Wiosna 2021 - 1. Liga 7x7
  • niedziela, 30 maj 2021
  • 12:00

121' Ashot Galstyan Gladiatorzy Eternis
118' Daniel Purchalak Gladiatorzy Eternis
115' Kamil Kuźniewski Gladiatorzy Eternis
140' Dawid Lubawy Old United
113' Marcin Piłka Old United
109' Rafał Krzemiński Old United
121' Daniel Purchalak Gladiatorzy Eternis
118' Kamil Kuczewski Gladiatorzy Eternis
115' Kamil Kuczewski Gladiatorzy Eternis
135' Kenneth Alfred Old United
147' Kamil Kuczewski Gladiatorzy Eternis
1Marcin Piłka Old United

W niedzielne południe w meczy najwyższego szczebla ligi siódemek Gladiatorzy podejmowali Old United. Gospodarze wobec porażki Moszny walczyli o pozycję lidera, podczas gdy goście o to by pozostawić cień marzeń o medalach. Byli mistrzowie stawili się bardzo okrojonym składem, podczas gdy ekipa Mariusza Kurczyńskiego w solidnym garniturze. To zwiastowało emocje. Obie ekipy zaczęły ze sporym animuszem, ale w początkowej fazie większym sprytem i skutecznością wykazali się nieoczekiwanie goście. W 9 minucie strzałem z rzutu wolnego wynik otworzył Rafał Krzemiński, a cztery minuty potem błąd obrony wykorzystał trzeci strzelec ligi, Marcin Piłka i było 0:2. Gladiatorzy jednak potrzebowali raptem ośmiu minut by odwrócić losy meczu. W 15 minucie Kamil Kuczewski zagrał do Kamila Kuźniewskiego, trzy minuty potem ten sam zawodnik asystował do Daniela Purchalaka, a w 21 minucie Purchalak obsłużył zagraniem Ashota Galstyana i było 3:2 dla faworytów. Wydawało by się, że wszystko wróciło do normy, ale po zmianie stron gracze w białych trykotach nie radzili sobie z agresywnym i bez kompleksowym stylem gry gości. Dziesięć minut przed końcem meczu błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Dawid Lubawy i mieliśmy remis. Mało tego goście mieli jeszcze kilka okazji w tym stuprocentową Piłki, który jednak w samej końcówce przegrał sytuacje sam na sam z golkiperem gości. Ostatecznie mecz zakończył się jakby nie było sensacyjnym remisem 3:3, ale w obliczu tego co obejrzeliśmy to Gladiatorzy mogą mówić o sporym szczęściu. Taki wynik nie dał OU praktycznie nic, zaś gościom pozwolił zrównać się punktami z liderem.