( 0 : 2 )
Wiosna 2020 - 1. Liga 7x7
  • niedziela, 21 czerwiec 2020
  • 11:00

147' Daniel Ludynia FC Zaborów
143' Bartosz Łysiak FC Zaborów
136' Adrian Dadas FC Zaborów
141' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
126' Kamil Kuźniewski Gladiatorzy Eternis
115' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
111' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
147' Adrian Dadas FC Zaborów
143' Daniel Ludynia FC Zaborów
126' Kamil Kuczewski Gladiatorzy Eternis
115' Daniel Purchalak Gladiatorzy Eternis
111' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
123' Maciej Kurpias Gladiatorzy Eternis
1Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis

W starciu FC Zaborów z Gladiatorami, to oczywiście goście byli faworytami. Liczyli na pewne i łatwe zwycięstwo, lecz pod koniec meczu było naprawdę gorąco. Od samego początku starcia drużyna Karola Truszyńskiego była bliska zdobycia pierwszych bramek, lecz niestety za dużo kombinacji w konstruowaniu akcji w polu karnym rywala sprawiało to, że obrona Zaborowa radziła sobie z atakami gości. W jedenastej minucie meczu, dobrym dryblingiem popisał się Paweł Pająk, który asystował przy bramce Michała Dryńskiego na 1:0. Po chwili prowadzenie zwiększył Pająk po asyście Daniela Purchalaka. Na przerwę obie drużyny zeszły zatem przy wyniku 2:0 dla Gladiatorów. Na samym początku drugiej części spotkania złe ustawienie w bramce Kamila Jagiełło wykorzystał Adrian Dadas i Zaborów już miał tylko jedno bramkową stratę do gości. Białe koszule próbowały zwiększyć prowadzenie lecz każdy oddany strzał z dystansu lądował nad bramką. W trzydziestej piątej minucie w końcu przełamali defensywę gospodarzy i powiększyli przewagę do dwóch goli, a na listę strzelców wpisał się ponownie Pająk. Pięć minut później czwartą bramkę dla Gladiatorów po dobrej wrzutce Kamila Kuczewskiego zdobył Kamil Kuźniewski i było już 4:1. Po chwili wszystko na jedną kartę rzucili zawodnicy Zaborowa i niemal wyszło im to na dobre. W czterdziestej trzeciej Daniel Ludynia przejął piłkę na własnej połowie po czym zagrał do Bartka Łysiaka, a ten zmniejszył stratę do dwóch goli. Po chwili w zamieszaniu w polu karnym gości Dadas sprytnie zagrał do Ludyni, a ten zdobył gola kontaktowego. Niestety przebudzenie Zaborowa było zbyt późne i mecz zakończył się zwycięstwem Gladiatorów 4:3, a zawodnikiem meczu został Paweł Pająk. Kto wie co by się wydarzyło gdyby mecz potrwał  jeszcze parę minut, bo gospodarze w końcówce przejęli inicjatywę. Niestety dla nich była to już trzecia porażka w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gladiatorzy tymczasem z kompletem sześciu punktów zamykają podium Pierwszej Ligi Siódemek.