2Ashot Galstyan Gladiatorzy
2Krzysztof Gołos Gladiatorzy
3Kamil Kuczewski Gladiatorzy
1Maciej Kurpias Gladiatorzy

W drugim starciu inauguracyjnej kolejki Pierwszej Ligi Siódemek mistrz drugiej ligi podejmował wicemistrza najwyższego szczebla LB, a zatem Wariaty Kuchary stanęły w szranki z Gladiatorami. Zachodziła obawa, że obie drużyny może dzielić duża przepaść, ale że aż tak duża nikt się chyba nie spodziewał. W pierwszej odsłonie Stasiu Kędzierski i spółka nawiązali jeszcze walkę, a raczej stawili rywalowi czoła, choć mamy wrażenie, że wynik 4:0 do przerwy do mały wymiar kary. Po zmianie stron Gladiatorzy rozkręcili się już na dobre, a rywal momentami był bez radny. Wariaty nie mogli sobie poradzić z szybkimi, ruchliwymi i przede wszystkim dokładnie grającymi gośćmi, którzy po przerwie robili co chcieli. Jeszcze osiem goli zaaplikowali rywalowi obrońcy srebrnych krążków, zachowując przy tym czyste konto. Ostatecznie Gladiatorzy okazali się bezlitośni dla Wariatów Kuchara, gromiąc ich na inaugurację jesieni 12:0. Jak zawsze zwycięzców charakteryzował kolektyw, a najlepiej o tym świadczy fakt, że aż siedmiu graczy zapisało się w statystykach i to każdy z nich zrobił to przynajmniej trzykrotnie. My postawiliśmy wyróżnić wszędobylskiego Kamila Kuczewskiego, który zakończył zawody z dorobkiem gola i trzech ostatnich podań. Gladiatorzy tym samym zostali pierwszym liderem sezonu jesiennego Pierwszej Ligi Siódemek.