Lato 2022 Pierwsza Liga
  • poniedziałek, 01 sierpień 2022
  • 19:45

1Vladyslav Burda FC Hermes

Spotkanie FC Hermes z FC Impuls UA zapowiadało się elektryzująco. Obie drużyny walczą o jak najwyższe miejsce na podium, obie potrafią strzelać dużo bramek, a jak trzeba, to również wiedzą jak skutecznie się ustawić w obronie. W ekipie gospodarzy zabrakło  nominalnego bramkarza i jego rolę przejął Vladyslav Burda. Uprzedzimy nieco fakty – zauważyliśmy, że często w sytuacji, gdy na bramce staje awaryjnie gracz z pola, to gra bardzo dobre zawody. W tym przypadku Burda rozegrał wyśmienity mecz. Tak właściwie do 10. minuty spotkania FC Impuls UA powinien prowadzić kilkoma golami, lecz kapitalne interwencje golkipera pozwoliły gospodarzom na zachowanie realnych szans do walki o 3 punkty. W 11. minucie udało się przełamać niemoc strzelecką i gospodarze po uderzeniu z dystansu Danila Kuznietsova wyszli na prowadzenie. Wydaje się, że akurat ten strzał był najmniej groźny ze wszystkich poprzednich prób, ale ostatecznie wylądował w sieci. FC Hermes próbował grać z wysoko ustawionym golkiperem tworząc przewagę w budowaniu akcji, ale cała drużyna gości bardzo dobrze się przesuwała i nie pozwalała na groźne strzały. W 16. minucie Volodymyr Slobozheniuk próbował zaskoczyć wysoko ustawionego vis-a-vis, ale ten świetnie się wycofał i wyczekał idealny moment na skuteczną interwencję. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, lecz mieliśmy pewność, że bramki jeszcze padną. W drugiej części jeszcze śmielej atakowali gospodarze i w końcu dopięli swego. Z najbliższej odległości uderzeniem piętą składną akcję wykończył Oleksandr Kotiv i doprowadził do remisu 1:1. Kilkadziesiąt sekund później z dystansu do siatki trafił Evhen Polomarchuk i Hermes wyszedł na prowadzenie 2:1.Od tej pory role się odwróciły i to FC Impuls UA musiał gonić wynik. Oni również korzystali z wysoko ustawionego bramkarza tworząc przewagę liczebną. Wynik nie zmieniał się aż do 38. minuty kiedy to zwycięstwo przypieczętował Yevhen Nivikov. Co prawda bramkę na 3:2 zdołał jeszcze strzelić golkiper gości, ale na więcej zabrakło czasu. Tym sposobem po bardzo ciekawym widowisku FC Hermes dopisał do swojego konta kolejne 3 punkty.