Wiosna 2022 Trzecia Liga Szóstek

150' Maciej Beresewicz Semper Victoria
126' Mateusz Jończyk Semper Victoria
122' Mateusz Jończyk Semper Victoria
119' Jakub Maćkowiak Semper Victoria
118' Michał Wilczyński Semper Victoria
150' Piotr Czarnomski Semper Victoria
149' Mateusz Jończyk Semper Victoria
126' Michał Wilczyński Semper Victoria
122' Krzysztof Henrych Semper Victoria
118' Mateusz Bochenek Semper Victoria
1Mateusz Jończyk Semper Victoria

Poprzednie spotkanie między Semper Victorią, a Spartą skończyło się wyjątkowo boleśnie dla tych pierwszych. Wysoko porażka z pewnością zwiększyła ochotę na rewanż, jednak goście w tym sezonie punktów nie gubią. Zatem faworytów upatrywaliśmy w zawodnikach Sparty, lecz wiemy, że gospodarze lubią sprawiać niespodzianki. Już pierwsze minuty wskazywały, że nie będzie to powtórka meczu zimowego. SV postawiło twarde warunki i goście mieli kłopot z wykreowaniem sobie okazji bramkowej. W 18. minucie oglądaliśmy pierwsze trafienie, które padło łupem gospodarzy. Do przerwy dorzucili jeszcze dwie bramki i wynik 3:0 śmiało mogliśmy nazwać niespodzianką. Sparta oczywiście również miała swoje okazje, ale była nieskuteczna. W pierwszych sekundach po wznowieniu gry Mateusz Jończyk podwyższył prowadzenie. Tym razem odpowiedź gości przyszła błyskawicznie. Trafienie Adriana Grabarczyka zapoczątkowało odrabianie strat i w efekcie już w 30. minucie mieliśmy rezultat 4:3. „Szachowanie” trwało przez kolejny kwadrans. Wtedy to nie najlepsze zachowanie bramkarza SV wykorzystał Michał Burzyński i wywalczył rzut karny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, ale jego intencje wyczuł golkiper, czym naprawił swój błąd sprzed chwili. Na minutę przed końcem bramkę na 5:3 zdobył Maciej Beresewicz i wydawało się, że losy meczu zostały rozstrzygnięte. Tak się nie stało, kilkadziesiąt sekund później bramkę zdobył Mateusz Piątek. Tuż przed końcowym gwizdkiem goście mogli wyrównać, ale strzał z powietrza jednego z graczy minął słupek. Emocjonujące spotkanie ostatecznie zakończyło się rezultatem 5:4, czym Semper Victoria nieco się zrewanżował za zimową porażkę.