Wiosna 2022 Trzecia Liga
Kolejka 10
  • niedziela, 26 czerwiec 2022
  • 09:00

150' Jan Śmigielski Agil at Agord
150' Filip Domagalski Agil at Agord
147' Mariusz Balcerek Agil at Agord
142' Filip Domagalski Agil at Agord
140' Arkadiusz Sławek Agil at Agord
114' Filip Domagalski Agil at Agord
112' Arkadiusz Sławek Agil at Agord
147' Damian Wychowaniec Agil at Agord
140' Mariusz Balcerek Agil at Agord
114' Arkadiusz Sławek Agil at Agord
112' Damian Wychowaniec Agil at Agord
1Filip Domagalski Agil at Agord

Bardzo ważne spotkanie dla Agil At Agord – tylko zwycięstwo pozwoliłoby im na prześcignięcie w tabeli Legionu i wygranie 3. Ligi. Pohybel w bieżących rozgrywkach rozczarowuj, ale pokazał kilkukrotnie, że nie wolno ich lekceważyć, więc gospodarze musieli zachować czujność. Pierwsze 10 minut meczu było wyrównane i żadna z drużyn nie dała rady przeciągnąć liny na swoją stronę. Chwilę później po raz pierwszy do siatki trafił Arek Sławek. Minęły 2 minuty, a prowadzenie podwyższył Filip Domagalski. Znakomity moment dla Agilu, który znacząco się przybliżył do tytułu. Co prawda, moglibyśmy mówić inaczej, ale w 13. minucie piłka po strzale Tomasza Janusa zatrzymała się na poprzeczce bramki gospodarzy. Do końca pierwszej odsłony więcej goli nie oglądaliśmy mimo, że w okolicach 20. minuty obie drużyny miały po dobrej okazji. Druga połowa mogła się rozpocząć od przypieczętowania losów spotkania przez pretendentów, lecz w 30. minucie znakomitą interwencją wykazał się bramkarz Pohybla, czym dał nadzieję swojej drużynie. W 38. minucie znak do odrabiania strat dał Przemysław Girgiel strzelając bramkę na 2:1. Stracony gol podziałał na Agil w najlepszy możliwy sposób. Odpowiedzieli błyskawicznie i udało im się trafić do siatki jeszcze 4 razy. Najpierw, w 40. minucie, dalekim podaniem spod własnego pola karnego popisał się Marcin Balcerek, a akcję wykończył Arek Sławek. Mecz zamknął, niemalże równo z gwizdkiem arbitra, Filip Domagalski ustalając wynik na 6:1. Tym samym Agil na finiszu rozgrywek wskoczył na najwyższy stopień podium i oprócz trofeum wywalczył awans do wyższej ligi.