( 1 : 2 )
Wiosna 2023 - Totalbet 2. Liga 7x7
  • niedziela, 07 maj 2023
  • 12:00

101' Adrian Dadas FC Zaborów
138' Vladyslav Sodoryi FC Fortuna
125' Wiktor Buhai FC Fortuna
114' Ihor Rospodniuk FC Fortuna
101' Sylwester Jacewicz FC Zaborów
1Paweł Pszczoła FC Zaborów
1Oleksandr Stasenko FC Fortuna
1Nazarii Maksymovych FC Fortuna
1Vladyslav Sodoryi FC Fortuna

Po obiecującym początku sezonu w dołek wpadła drużyna FC Zaborów. Pojedynek przeciwko FC Fortuna był dobrą okazją do powrotu na dobre tory. Goście na pierwsze zwycięstwo czekali do poprzedniej kolejki, ale zrobili to w przekonującym stylu, co powinno być ostrzeżeniem dla rywali. Mecz rozpoczął się wybornie dla gospodarzy, którzy już w 1. minucie objęli prowadzenie po golu niezawodnego Adriana Dadasa. W kolejnych minutach FC Zaborów tradycyjnie starał się grać piłką, lecz przy okazji niebezpiecznie tracił piłkę pozwalając przeciwnikowi przejść do szybkiego ataku. Po jednym z przechwytów Ihor Rospodniuk doprowadził do remisu i można powiedzieć, że to był punkt zwrotny w meczu. Goście poczuli się pewniej i zaczęli przejmować inicjatywę. W szeregi gospodarzy z kolei wkradło się więcej chaosu, czego podsumowaniem była stracona bramka w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po chwili przerwy i wznowieniu gry FC Zaborów uspokoił swoje poczynania i próbował doprowadzić do remisu. W 34. minucie z dystansu, w kierunku długiego słupka uderzał Adrian Dadas, a stojącemu tam Kamilowi Czarneckiemu zabrakło centymetrów, aby „dołożyć” nogę i skierować piłkę w światło bramki. Chwilę później dobrze uderzał Paweł Pszczoła, ale bramkarz był tam, gdzie powinien. W momencie, gdy czekaliśmy na trafienie wyrównujące, FC Fortuna powiększyła przewagę. Sprzed pola karnego strzał dobijał Vladyslav Sodoryi i jak się później okazało ustalił wynik meczu na 1:3. Do ostatnich minut gospodarze walczyli o zmianę rezultatu, ale po raz kolejny musieli uznać wyższość rywali i pozostali w środku ligowej tabeli. Goście natomiast zagrali solidne spotkanie i wiele wskazuje, że wskoczyli na wyższy poziom, co doda kolorytu ligowym zmaganiom.