( 2 : 3 )
Wiosna 2021 - 1. Liga 7x7
  • niedziela, 09 maj 2021
  • 13:00

141' Łukasz Dworakowski Moszna Squad
138' Łukasz Dworakowski Moszna Squad
132' Michał Głębocki Moszna Squad
109' Eryk Stoch Moszna Squad
102' Michał Głębocki Moszna Squad
130' Kenneth Alfred Old United
121' Mariusz Kurczyński Old United
106' Bartek Zacheja Old United
104' Marcin Piłka Old United
132' Eryk Stoch Moszna Squad
109' Michał Burzyński Moszna Squad
130' Marcin Piłka Old United
121' Bartek Zacheja Old United
121' Mariusz Popek Moszna Squad
106' Mateusz Piziorski Moszna Squad
132' Piotr Krzyśpiak Old United
129' Mariusz Kurczyński Old United
125' Dawid Lubawy Old United
1Eryk Stoch Moszna Squad

Oh, co to był za mecz! Na takie pojedynki czekamy przez cały tydzień. Obie ekipy dzieliła różnica dwóch oczek więc oczekiwaliśmy udanych zawodów. Już w drugiej minucie do głosu doszła Moszna Squad, która po indywidualnej akcji Michała Głębockiego objęła prowadzenie. Zaledwie dwie minuty później Moszna wykonywała rzut wolny lecz zablokowany strzał pokierował piłkę na drugą stronę boiska do niepilnowanego Marcina Piłki, który stanął oko w oko w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę do bramki. Akcje nie zwalniały tempa i regularnie obserwowaliśmy kolejne okazje bramkowe. W szóstej minucie Old United wyszli z kolejną kontrą i Daniel Grynczel wybiegł z bramki do szarżującego napastnika, który minął go na pełnym gazie i uderzył w światło opuszczonej bramki lecz ofiarnie interweniujący Mateusz Piziorski zablokował piłkę ręką, przez co sędzia ukarał go żółtą kartką oraz podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Bartłomiej Zacheja i precyzyjnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Nie trwało to jednak długo, gdyż zaledwie trzy minuty później, Michał Burzyński wykonując rzut wolny obsłużył podaniem Eryka Stocha, który mocnym strzałem doprowadził do ponownego wyrównania rezultatu. Przez kolejne minuty obserwowaliśmy akcje cios za cios ale dopiero w dwudziestej pierwszej minucie spotkania padła kolejna bramka. Pod naporem Old United, w swoim polu karnym Mariusz Popek nie ustrzegł się błędu i nieprzepisowo powstrzymał rywala, przez co ujrzał żółty kartonik, a sędzia wskazał na drugą jedenastkę w tym meczu. Do piłki podszedł Zacheja, który przegrał pojedynek z Grynczelem lecz jako pierwszy dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i wyłożył ją Robertowi Kurczyńskiemu, który okazji już nie zmarnował. Po przerwie zawodnicy United trochę się zagrzali i otrzymali na początek dwie żółte kartki. Nie przeszkodziło im to jednak podwyższyć rezultatu i w trzydziestej minucie mięliśmy piękny rajd z własnej połowy piekielnie szybkiego Piłki, zakończony dograniem do Kennetha Alfreda, który z zimną krwią położył bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Moszna nie złożyła broni i już po dwóch minutach jej filar Głębocki, strzelił bramkę kontaktową po podaniu od niezwykle aktywnego w każdej akcji Stocha. Emocje zaczęły brać górę i ponownie mecz się zaostrzył. W trzydziestej ósmej minucie Stoch dalej reżyserował kolejne akcje, i w jednej z nich dojrzał i dograł do dobrze ustawionego Łukasza Dworakowskiego, doprowadzającego do wyrównania. Ten sam zawodnik po trzech minutach dopadł do zablokowanej piłki przez obrońcę i silnym strzałem wyprowadził Mosznę na prowadzenie. Do końca spotkania obie ekipy wierzyły w sukces i nie zwalniały tempa. Wynik nie uległ już zmianie, a sam mecz był wizytówką Ligi Bemowskiej.