( 0 : 1 )
Jesień 2020 Druga Liga
  • sobota, 07 listopad 2020
  • 09:00

134' Robert Różycki Los Lamusos
106' Krzysztof Łyczko Los Lamusos
134' Kamil Klepacki Los Lamusos
1Robert Różycki Los Lamusos

Siódmą kolejkę Drugiej Ligi Siódemek zainaugurowało starcie dwóch beniaminków, którzy jednak w drugoligowych realiach radzą sobie zgoła odmiennie. Bemovia okupuje dolne partie tabeli, Los Lamusos zaś to wicelider rozgrywek, a zatem faworyt nasuwa się sam. Goście bardzo szybko zaznaczyli kto w tym sezonie radzi sobie lepiej, otwierając wynik już w szóstej minucie, za sprawą Krzysztofa Łyczko. Gracze w niebieskich trykotach na przestrzeni całego meczu byli zespołem lepszym, ale trzeba oddać Bemovii, że łatwo skóry nie sprzedała. Do przerwy wynik się już nie zmienił.  Ozdobą tego spotkania zaś była bramka w trzydziestej czwartej minucie. Kamil Klepacki zagrał górną piłkę do Roberta Rożyckiego, który był dobre dwadzieścia metrów od bramki rywala. Ten przyjął piłę tyłem do bramki i strzałem z powietrza z półobrotu trafił pod poprzeczkę, dając swojej drużynie prowadzenie 2:0. Gol stadiony świata. Wydawało się ze LL pójdą za ciosem, tymczasem to gospodarze dwie minuty potem strzelili gola kontaktowego, a w gwoli ścisłości obrońcy gości strzelili go sobie sami. To z kolei sprawiło, że gracze z Bemowa uwierzyli, że można urwać faworytowi punkty i do końca zawodów postawili mu bardzo trudne warunki. Jedni i drudzy mieli jeszcze swoje okazje, ale goli już nie obejrzeliśmy. Ostatecznie Los Lamusos po ciężkiej przeprawie pokonali Bemovię 2:1 i pozostali na pozycji wicelidera, zmniejszając jednak stratę do prowadzącego FCWU do dwóch punktów.