( 2 : 0 )
Jesień 2019 Druga Liga

Krzysztof Ziejewski Orły Leszka
Arkadiusz Warpechowski Orły Leszka

Punkt o trzynastej w ramach czwartej kolejki Drugiej Ligi Siódemek na murawie zameldowali się Defenders oraz Orły Leszka, czyli lider podejmował przedostatni zespół w ligowej tabeli. Faworyt zatem nasuwał się sam, my jednak doskonale wiemy, że goście, to niezwykle doświadczona drużyna, która już nie jednemu liderowi nosa utarła. Stawialiśmy oczywiście na zwycięstwo gospodarzy, ale po ciężkim boju. Tak też było. Konrad Dobrowolski i spółka od początku zaatakowali i już w piątej minucie cieszyli się z prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Konrad Strzeszewski. Gracze w czerwonych trykotach poszli za ciosem i w czternastej minucie za sprawą Jarosława Jachny podwyższyli na 2:0. Jak się później okazało do przerwy goli już nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron mecz nam się zaostrzył i wyrównał. Gracze w niebieskich trykotach uporczywie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, ale zdecydowanie więcej klarownych sytuacji wypracowali sobie gospodarze, którzy mogli, a nawet powinni strzelić jeszcze kilka bramek, ale gości w opałach niejednokrotnie ratował golkiper, najlepszy na placu – Arkadiusz Warpechowski. Summa Summarum w drugiej połowie goli nie obejrzeliśmy, a zatem całe zawody zakończyły się zasłużonym zwycięstwem Defenders 2:0. Tym samym gospodarze wobec potknięcia innych drużyn ze strefy medalowej zostali samotnym liderem Drugiej Ligi Siódemek.