( 4 : 2 )
Zima 2023 - 9. Liga
  • niedziela, 29 styczeń 2023
  • 09:00

147' Ando Petrosjan Crimson Boys
135' Piotr Zieliński Crimson Boys
126' Piotr Zieliński Crimson Boys
113' Damian Kucharczyk Crimson Boys
109' Ando Petrosjan Crimson Boys
108' Piotr Zieliński Crimson Boys
102' Ando Petrosjan Crimson Boys
148' Maciej Kiełpisz KK Wataha Warszawa
143' Przemysław Kacperski KK Wataha Warszawa
140' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
127' Wojciech Wolny KK Wataha Warszawa
118' Maciej Kiełpisz KK Wataha Warszawa
104' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
147' Damian Kucharczyk Crimson Boys
135' Damian Kucharczyk Crimson Boys
126' Damian Kucharczyk Crimson Boys
113' Piotr Zieliński Crimson Boys
108' Damian Kucharczyk Crimson Boys
102' Piotr Zieliński Crimson Boys
143' Artur Adamiec KK Wataha Warszawa
140' Maciej Kiełpisz KK Wataha Warszawa
118' Wojciech Wolny KK Wataha Warszawa
104' Przemysław Kacperski KK Wataha Warszawa
1Piotr Zieliński Crimson Boys

Rywalizacja Crimson Boys z KK Watahą Warszawa była zapowiadana jako jeden z hitów Dziewiątej Ligi Szóstek i trzeba przyznać, że to spotkanie nie zawiodło oczekiwań. Już w 2 minucie wynik otworzył Ando Petrosjan, ale nie minęło 120 sekund, gdy było 1:1 po uderzeniu Artura Adamca w długi róg. Potem inicjatywę przejęli nominalni gospodarze, parę okazji miał Piotr Zieliński, ale dobrze w „klatce” spisywał się Artur Nieścieruk. Lecz CB przycisnęli jeszcze mocniej i po niespełna kwadransie było już 4:1 (trafiali Zieliński, po raz drugi Petrosjan oraz Damian Kucharczyk). W 18 minucie mieliśmy odpowiedź Watahy, Wojtek Wolny wyłożył piłkę jak na tacy Maciejowi Kiełpiszowi, a ten skierował ją do siatki. Było wtedy 4:2. Crimson mogli podwyższyć to prowadzenie, ale skuteczność w końcówce pierwszej połowy nie była ich sojusznikiem. Tuż po zmianie stron po sprytnie rozegranym rożnym Zieliński pięknym strzałem trafił w samo okienko i było 5:2, ale niemal natychmiast zareagowała Wataha za sprawą Wolnego i było już tylko 5:3. Na 15 minut przed ostatnim gwizdkiem kapitalną centrą z autu popisał się świetnie dysponowane tego dnia Kucharczyk, a jego zagranie wykończył Zieliński i zrobiło się 6:3. Od tego momentu jednak CB wyraźnie opadli z sił, co było wodą na młyn dla nominalnych gości. W 40 i 43 minucie swoje bramki zdobyli odpowiednio: Adamiec i Przemek Kacperski i nagle mieliśmy już 6:5, co zwiastowało wielkie emocje na finiszu. Gospodarze nie mieli zamiaru oddawać zwycięstwa i po akcji duetu Kucharczyk – Zieliński podwyższyli na 7:5, ale Wataha nie odpuszczała i natychmiast po solowym rajdzie Kiełpisza zmniejszyła straty na 7:6. Później obie załogi mieli swoje okazje, ale ostatecznie nic się nie zmieniło i to Crimson Boys wygrali te zawody, utrzymując pozycję lidera. Brawa należą się też KK Watasze Warszawa za ambitną walkę od 1 do 50 minuty.