Wiosna 2022 - 4. Liga 6x6

139' Quan FC Marina
136' Viet FC Marina
120' Viet FC Marina
109' Michał Ninh FC Marina
139' Tuyen Uong FC Marina
109' Viet FC Marina
1Jakub Sobiepanek TS Ameba
1Maciej Burlewicz TS Ameba
1Jakub Szafirowicz TS Ameba

W konfrontacji FC KBDB z TS Amebą w ramach Czwartej Ligi Szóstek spodziewaliśmy się dobrego widowiska i nie zawiedliśmy się. Od samego początku oglądaliśmy tu mecz z gatunku cios za cios i już w 2 minucie obejrzeliśmy pierwsze trafienie. Jego autorem był Jakub Szafirowicz, który świetnie uderzył z rzutu wolnego. W 9 minucie jednak był już remis po strzale Michała Ninha, ale po nieco ponad kwadransie Ameby znowu prowadziły, tym razem za sprawą Jakuba Sobiepanka. Lecz jeszcze przed przerwą wyrównał niezawodny Viet i po pierwszej odsłonie było 2:2. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i wciąż oglądaliśmy wymianę ognia. Ledwie sędzia rozpoczął drugą część, a aktywny tego dnia Szafirowicz popisał się solowym rajdem, który zakończył się golem na 2:3. Na odpowiedź gospodarzy musieliśmy poczekać do 35 minuty, gdy Viet znakomicie przymierzył z wolnego na 3:3. Potem zaatakowali TS A, ale po ich akcji piłka dwukrotnie odbiła się od słupka i ostatecznie nie przekroczyła linii. Następnie w 39 minucie Quan perfekcyjnie huknął z dystansu w samo okienko i zespół w błękitnych trykotach po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadził. Jednak ostatnie słowa należały go goście. W 41 minucie Maciej Klekota z bliska umieścił futbolówkę w bramce, wykańczając dobrą akcję Jana Podbielskiego, a w 46 minucie Mateusz Piskorski zdobył gola na wagę zwycięstwa. Mimo tego, że FC KBDB mieli trochę czasu, to nie zdołali wyrównać i finalnie trzy punkty powędrowały do TS Ameby, którzy awansowali po tej potyczce na czwartą lokatę. Gospodarze zaś wciąż nie mogą się przełamać, chociaż tutaj grali naprawdę dobrze.