( 1 : 3 )
2020 - 2. Liga Letnia
  • poniedziałek, 14 wrzesień 2020
  • 19:00

140' Bartek Adamiak Anteniarze
133' Bartek Adamiak Anteniarze
125' Alan Stępniewski Anteniarze
110' Alan Stępniewski Anteniarze
135' Kamil Sadowski FC Melange
134' Kamil Marciniak FC Melange
132' Kamil Pietrzykowski FC Melange
130' Kamil Sadowski FC Melange
128' Łukasz Słowik FC Melange
126' Łukasz Słowik FC Melange
124' Kamil Sadowski FC Melange
112' Łukasz Słowik FC Melange
106' Kamil Pietrzykowski FC Melange
101' Adrian Zegar FC Melange
134' Kamil Pietrzykowski FC Melange
132' Kamil Sadowski FC Melange
130' Łukasz Słowik FC Melange
128' Grzegorz Mac FC Melange
126' Adrian Zegar FC Melange
112' Bartosz Jakubiel FC Melange
106' Łukasz Słowik FC Melange
101' Łukasz Słowik FC Melange
136' Bartek Adamiak Anteniarze
1Łukasz Słowik FC Melange

Już pierwszy poniedziałkowy mecz ostatniej kolejki Drugiej Ligi Letniej miał przynieść nam wicemistrza. Anteniarze podejmowali FC Melange i to właśnie nominalni goście byli o krok od srebrnych medali. Szansę na złoto stracili w czwartek po zwycięstwie TUR-a, który przyklepał mistrzostwo. Oczywiście faworytem była ekipa Łukasza Słowika, która zapowiadał luki w kadrze, ale na szczęście udało jej się stawić niemal „pierwszym garniturem”. Już po sześciu minutach goście prowadzili 2:0 i mimo, że rywal dość szybko odpowiedział, to ostatnie słowo przed przerwą należało do FCM. 3:1 po pierwszej połowie i dobra postawa wspomnianego Słowika, który miał bezpośredni udział prze wszystkich golach. Pierwsze pięć minut po zmianie stron było jeszcze wyrównane. Obie ekipy strzeliły w tym czasie po golu, ale potem goście włączyli wyższy bieg i odjechali rywalowi nawet na sześć trafień, osiągając w trzydziestej drugiej minucie wynik 8:2. To był kluczowy moment dla losów tego starcia. Potem ponownie obejrzeliśmy wymianę ciosów, zakończoną zwycięstwem FC Melange 10:4. Tym samym najlepszy na placu Słowik oraz jego kompani zostali wicemistrzem Drugiej Ligi Letniej. Warto wyróżnić także postawę Kamila Sadowskiego, który obok kapitana zespołu był kluczową postacią meczu.