( 0 : 3 )
Wiosna 2020 - 1. Liga 7x7
  • niedziela, 05 lipiec 2020
  • 13:00

147' Jarek Olszewski Young Legion
146' Bartek Adamiak Young Legion
144' Artur Igras Young Legion
143' Bartek Adamiak Young Legion
142' Maciej Lewandowski Young Legion
130' Bartek Adamiak Young Legion
115' Artur Igras Young Legion
110' Artur Igras Young Legion
107' Robert Kamiński Young Legion
147' Bartek Adamiak Young Legion
146' Artur Igras Young Legion
144' Bartek Adamiak Young Legion
143' Artur Igras Young Legion
142' Bartłomiej Chmiel Young Legion
115' Bartek Adamiak Young Legion
110' Maciej Lewandowski Young Legion
107' Bartek Adamiak Young Legion
1Bartek Adamiak Young Legion

W meczu numer trzy piątej kolejki Pierwszej Ligi Siódemek Zjazd podejmował Young Legion. Faworytem byli goście, którzy jakby nie było bronią wicemistrzostwa z jesieni, ale przed tym meczem, to gospodarze dzięki sobotniemu zwycięstwu nad FCZ mieli punkt więcej. Tak czy siak stawką tego meczu było podium. Spodziewaliśmy się wyrównanego starcia, jednak Legion pokazał prawdziwą klasę i rozbił rywala w pył. Pierwsza połowa była jeszcze w miarę zacięta, ale już swoją obecność porządnie zaznaczył duet Bartek Adamiak – Artur Igras. Pierwszy zaliczył dwie asysty, najpierw przy trafieniu Roberta Kamińskiego, a następnie przy golu na 3:0 autorstwa Igrasa, który zresztą był również autorem trafienia numer dwa po zagraniu Macieja Lewandowskiego. Do przerwy zatem było spokojne 3:0 dla Legionistów. Pięć minut po zmianie stron na 4:0 podwyższył Adamiak, a potem mieliśmy bramkowy zastój. W tym czasie odważniej zaatakował Zjazd, który nawet w czterdziestej minucie zdobył jak się później okazało gola honorowego (Filip Domagalski). To podziałało na rywala jak impuls, bo ten ponownie przeszedł do konkretów, a dokładnie rozkręcił się na dobre wspomniany wcześniej duet Adamiak – Igras. Trzy kolejne gole był autorstwa tego duet, a panowie tylko zamieniali się rolami. Tymczasem wynik ustalił trzy minuty przed końcem meczu Jarek Olszewski po zagraniu najlepszego na placu, Adamiaka (hattrick i cztery asysty). To było pewne i gładkie zwycięstwo Young Legionu 8:1, co pozwoliło mu awansować na najniższy stopień podium. Ekipa Tomka Drzała tymczasem pozostała na szóstym miejscu, ale ma tylko dwa punkty straty do podium.