( 5 : 2 )
Jesień 2019 - 1. Liga 7x7

148' Aleksander Szyszka Gladiatorzy Eternis
140' Krzysztof Gołos Gladiatorzy Eternis
135' Kamil Kuźniewski Gladiatorzy Eternis
133' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
126' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
123' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
116' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
115' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
113' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
102' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
148' Krzysztof Gołos Gladiatorzy Eternis
140' Kamil Kuczewski Gladiatorzy Eternis
135' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
133' Kamil Kuźniewski Gladiatorzy Eternis
126' Krzysztof Gołos Gladiatorzy Eternis
123' Krzysztof Gołos Gladiatorzy Eternis
116' Kamil Kuczewski Gladiatorzy Eternis
115' Kamil Jagiełło Gladiatorzy Eternis
102' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
1Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis

Punkt o dziesiątej doczekaliśmy się hitu tej serii, w którym lider podejmował wicelidera, a dokładnie Gladiatorzy mierzyli się ze Zjazdem. Obie ekipy jak dotąd idą jak burza, ogrywając kolejnych rywali. My jednak mimo wszystko w roli minimalnych faworytów widzieliśmy aktualnych wicemistrzów Ligi Bemowskiej, którzy zresztą pierwsi doszli do głosu. Ledwo mecz się rozpoczął a Paweł Pająk wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wprawdzie ekipa Tomka Drzała w dwunastej minucie za sprawą Filipa Domagalskiego doprowadziła do remisu, ale kolejne gole w tej odsłonie strzelali już gospodarze. Chwile potem swoją obecność na boisku zaznaczył Michał Dryński, który w dwie minuty wbił dwa gole. Kolejnego zaś dołożył chwilę potem Pająk i w szesnastej minucie było już 4:1. Pięć minut przed przerwą znów dał o sobie znać Domagalski, ale ostatnie słowo przed przerwą należało do Dryńskiego, który skompletował tym samym hattricka, ustalając przy okazji wynik do przerwy na 5:2 dla Gladiatorów. Ledwie zaczęliśmy drugą odsłonę a Pająk trafił na 6:2. Później ambitnie grający gracze w żółtych trykotach za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, sprawiając że rywala musiał być cały czas czujny, bo Zjazd jeszcze dwukrotnie zbliżał się na odległość trzech trafień (6:3 i 7:4). Gracze w fioletowych trykotach jednak za każdym razem odpowiadali kolejnymi golami, zwiększając w końcu przewagę do pięciu goli. Ostatecznie Gladiatorzy po dobrych, szybkich zawodach zasłużenie pokonali Zjazd 10:5, zostając tym samy samotnym liderem Pierwszej Ligi Siódemek. Tym razem najlepszy na boisku był autor hattricka i jednego ostatniego podania – niezmordowany Paweł Pająk, ale naszej uwadze nie umknęła świetna postawa duetu Dryński (w sumie cztery gole i asysta) – Krzysztof Gołos (gol i trzy asysty), który świetnie wsparł swojego lidera.