( 7 : 2 )
Wiosna 2022 - 1. Liga 6x6
  • niedziela, 03 kwiecień 2022
  • 10:00

142' Eryk Becker FC Zielony Alkobus
130' Łukasz Gołębiowski FC Zielony Alkobus
125' Mateusz Drabik FC Zielony Alkobus
125' Karol Nowak FC Zielony Alkobus
125' Kamil Kucharski FC Zielony Alkobus
124' Kamil Kucharski FC Zielony Alkobus
123' Jakub Wróbel FC Zielony Alkobus
116' Tytus Lipiński FC Zielony Alkobus
107' Karol Nowak FC Zielony Alkobus
130' Eryk Becker FC Zielony Alkobus
125' Damian Gołębiowski FC Zielony Alkobus
123' Artur Szczypiński FC Zielony Alkobus
116' Eryk Becker FC Zielony Alkobus
107' Łukasz Gołębiowski FC Zielony Alkobus
1Eryk Becker FC Zielony Alkobus

Temperatura zimowego spotkania FC Zielonego Alkobusu i Drink Teamu była niezwykle gorąca, niekoniecznie w futbolowym znaczeniu, ale teraz obie drużyny na inaugurację sezonu wiosennej Pierwszej Ligi Szóstek skupiły się na tym, co najlepiej potrafią, czyli grze w piłkę. W zasadzie od pierwszych sekund oglądaliśmy tu bardzo zacięte widowisko. W 7 minucie strzelanie rozpoczął niezawodny Karol Nowak, ale w odpowiedzi ww11 minucie Jarosław Łowicki sprytnie zagrał z rzutu rożnego do Przemka Masztalera, a ten uderzył przy słupku na 1:1. Po niespełna 60 sekundach było już 1:2 po bramce Piotra Szestakowicza. Po niespełna kwadransie FC ZA wyrównali za sprawą Tytusa Lipińskiego i było 2:2. Kluczowa dla losów tej rywalizacji była końcówka pierwszej odsłony, w której to nominalni gospodarze wprost rozbili bank. W 23 minucie Jakub Wróbel trafił na 3:2, po chwili poprawił Kamil Kucharski, a po kolejnych kilkunastu sekundach na listę strzelców wpisał się Mateusz Drabik. Jakby tego było mało, za moment Łukasz Gołębiewski świetnie klatką piersiową wyłożył futbolówkę Kucharskiemu, a ten z pierwszej piłki kapitalnie strzelił i było już 6:2. A tuż przed gwizdkiem zapraszającym obie drużyny na przerwę dublet skompletował Nowak i pierwsza część zakończyła się przy stanie 7:2. Alkobus zdobył aż 5 goli w niespełna trzy minuty i po takim ciosie DT ciężko było się pozbierać. W drugiej odsłonie oglądaliśmy już dość spokojne widowisko. Oba zespoły jeszcze zdołały dwukrotnie pokonywać bramkarzy i finalnie zakończyło się na 9:4. Ciężko było wyróżnić jednego zawodnika w barwach gospodarzy, gdyż wszyscy zaprezentowali się znakomicie, ale na tytuł MVP naszym zdaniem zasłużył wszędobylski Eryk Becker. FC Zielony Alkobus pokazali, że jak podkręcą tempo, to ciężko będzie ich zatrzymać. Z kolei Drink Team był godnym przeciwnikiem, ale jednak słabsza postawa w końcówce pierwszej części została mocno skarcona, toteż trzy punkty zasłużenie powędrowały na konto ich przeciwników.