Jesień 2019 Druga Liga

1Claudio Ascani Lantra
1Paweł Matryba Lantra
1Eryk Białecki Lantra

W drugim starciu tej serii Drugiej Ligi Siódemek doszło do bardzo ciekawej konfrontacji pomiędzy przedostatnią w tabeli Lantrą, a piątą Argentiną FC. Teoretycznym faworytem była tutaj ekipa Peco Parrello, która uzbierała cztery punkty więcej od swojego oponenta, ale po stronie nominalnych gospodarzy było na pewno doświadczenia, a my po cichu czekaliśmy aż w końcu odpalą. Można śmiało stwierdzić, że się doczekaliśmy. Wprawdzie mecz był wyrównany i zacięty, ale skuteczność była po stronie Lantry, która dodatkowo miała w swoich szeregach świetnie dysponowanego Eryka Bieleckiego, który już przed przerwą popisał się aż trzema asystami. Na listę strzelców zaś wpisali się: dwukrotnie Igor Mushko oraz raz Paweł Matryba i po dwudziestu pięciu minutach był 3:0 dla graczy w złotych trykotach. Po zmianie stron Lantra zagrała kapitalne pięć minut, które rozstrzygnęły losy meczu. W dwudziestej ósmej minucie po podaniu Białeckiego trafił bowiem Stefan Yashehyshyn, a w trzydziestej na 5:0 podwyższył Mushko, kompletując tym samym hattricka. Chwilę potem „Argentyńczycy” trafili w tym meczu po raz pierwszy (Mariano Konopka), ale chwilę później odpowiedział bohater gospodarzy – Białecki. W ostatnich siedmiu minutach gospodarze pewni już zwycięstwa rozluźnili szyki pozwalając rywalowi na wbicie jeszcze dwóch goli (Konopka, Cristian), które jednak nie wpłynęły już na losy meczu. Ostatecznie Lantra w końcu się przebudziła i pewnie pokonała Argentinę FC 6:3, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w sezonie jesiennym.