( 1 : 3 )
Jesień 2022 - Totalbet 5. Liga 6x6
Kolejka 10

145' Karol Gorczyca Le Cabaret
136' Michał Rojewski Le Cabaret
114' Mateusz Sadowski Le Cabaret
149' Dariusz Glinka Szybka Piłka Młociny
126' Dariusz Glinka Szybka Piłka Młociny
125' Dariusz Glinka Szybka Piłka Młociny
116' Dariusz Glinka Szybka Piłka Młociny
115' Piotr Kosek Szybka Piłka Młociny
145' Jakub Rutkowski Le Cabaret
136' Jakub Rutkowski Le Cabaret
149' Maciej Żurawski Szybka Piłka Młociny
116' Maciej Żurawski Szybka Piłka Młociny
115' Maciej Żurawski Szybka Piłka Młociny
1Tymoteusz Kaczmarek Le Cabaret
1Dariusz Glinka Szybka Piłka Młociny

Pojedynek drużyn z końca stawki był szansą dla gości na „ucieczkę” z ostatniego miejsca w tabeli. Aby tak się stało musieli odnieść premierowe zwycięstwo w kończącym się sezonie. Przy takim rozwoju sytuacji udałoby się im przeskoczyć Le Cabaret i zająć ósme miejsce. Pierwszy kwadrans spotkania był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie stanęła przed dogodną okazją do objęcia prowadzenia. Jeśli oglądaliśmy uderzenia, to nie sprawiały one kłopotów bramkarzom lub były niecelne. Dopiero trafienie Mateusza Sadowskiego otworzyło nieco spotkanie. Odpowiedź Szybkiej Piłki Młociny była… błyskawiczna. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry ruszyli do ataku i nie tylko wyrównali, lecz nawet objęli prowadzenie 1:2 po bramkach Piotra Koska oraz Dariusza Glinki. Przy obu trafieniach asystował Maciej Żurawski. W szeregach gości było widać zaangażowanie i ambicję wobec nadarzającej się okazji na odniesienie pierwszego zwycięstwa. Kontynuowali ataki i ich starania się opłaciły. Sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego futbolówkę lecącą do bramki ręką zablokował Tymoteusz Kaczmarek i obejrzał czerwoną kartkę. Oznaczało to rzut karny dla Szybkiej Piłki i grę w osłabieniu przez pierwsze 5 minut drugiej połowy. Do „jedenastki” podszedł Dariusz Glinka. Nie wziął przykładu z kapitana naszej kadry i nie stopniował napięcia – za pierwszym razem pewnie pokonał golkipera. Tym sposobem po pierwszej połowie widniał rezultat 1:3. Drugą część fenomenalnie rozpoczęli goście. Najlepszy tego dnia na boisku Dariusz trafił do siatki uderzając z dystansu. Wysokie prowadzenie zapowiadało niespodziankę. Le Cabaret jednak nie złożył broni. Po upływie 10 minut nieco spokojniejszej gry trafił do bramki Michał Rojewski. Ten gol jeszcze nie zwiastował wielkich emocji, lecz gdy w 45. minucie straty zmniejszył Karol Gorczyca, mogliśmy się spodziewać interesującego zakończenia sezonu. Gospodarze śmielej ruszyli do ataku zostawiając więcej miejsca pod własną bramką. Na „desancie” pozostał Maciej Żurawski, który w 49. minucie otrzymał dalekie podanie, po przechwycie spod własnego pola karnego. Równolegle z nim był ustawiony Dariusz Glinka. Pojedynek 2vs1 nie mógł się zakończyć inaczej, jak kolejnym golem Dariusza. Ostatecznie Szybka Piłka Młociny wygrała 3:5 i przeskoczyła w tabeli swoich rywali odnosząc premierowe zwycięstwo w rozgrywkach Totalbet 5. Liga 6x6.