( 0 : 2 )
Lato 2022 Piąta Liga
  • czwartek, 04 sierpień 2022
  • 20:30

125' Mateusz Kowalski Bidfood Farutex
140' Anas El Ansarii El Barrio Mexa
139' Fabian Rivera El Barrio Mexa
132' Aitor Rendaszko El Barrio Mexa
118' Juanma Garcia El Barrio Mexa
117' Fabian Rivera El Barrio Mexa
125' Bartłomiej Kochman Bidfood Farutex
140' Aitor Rendaszko El Barrio Mexa
139' Aitor Rendaszko El Barrio Mexa
132' Anas El Ansarii El Barrio Mexa
118' Anas El Ansarii El Barrio Mexa
117' Aitor Rendaszko El Barrio Mexa
1Aitor Rendaszko El Barrio Mexa

Starcie Bidfood Farutex z El Barrio Mexa w ramach rozgrywek Piątej Ligi Szóstek było jednym z hitów 5. kolejki. Początek tych zawodów był dość spokojny, ale z czasem drużyna w różowych trykotach zaczęła przejmować inicjatywę. EBM wykreowali sobie dwie dobre okazje, jedną po rożnym, drugą z gry, ale brakowało im trochę do szczęścia. Lecz w 17 minucie nominalni goście dopięli swego. Aitor Rendaszko w środku pola minął dwóch rywali, podał do Fabiena Rivery, a ten strzałem w krótki róg dał prowadzenie 0:1. Nie minęło 60 sekund i już było 0:2. Anas El Ansarii świetnie zacentrował z rzutu rożnego, a pięknego gola głową zdobył Juanma Garcia. Gospodarze starali się szybko odgryźć, ale wynik do przerwy już się nie zmienił. Po zmianie stron Bidfood próbował uderzeń z dystansu i ta taktyka powiodła się w 25 minucie, gdy Mateusz Kowalski przymierzył zza pola karnego i piłka, mimo interwencji Juana Bravo, wpadła do siatki. Wydawało się wtedy, Bartłomiej Kochman i jego świta pójdą za ciosem, tymczasem to El Barrio podwyższyło rezultat. Rendaszko otrzymał futbolówkę od El Ansariego i na dużym spokoju umieścił ją w bramce. W samej końcówce Rendaszko znowu błysnął akcją indywidualną, po której zagrał do Rivery, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców. A w ostatniej akcji tego meczu najlepszy na murawie Aitor Rendaszko skompletował hat-trick asyst, tym razem przy trafieniu Anasa El Ansariego. El Barrio Mexa po bardzo dobrym występie zwyciężyli z Bidfood Farutex 1:5 i dzięki temu awansowali na pozycję wicelidera.