( 1 : 0 )
Wiosna 2022 - 1. Liga 6x6
  • niedziela, 29 maj 2022
  • 09:00

149' Albert Szlaga FC NaNkacu
110' Paweł Wojsław FC NaNkacu
149' Krzysztof Rutkowski Gramy Czasami
136' Patryk Paszko Gramy Czasami
135' Patryk Paszko Gramy Czasami
134' Krzysztof Sobolewski Gramy Czasami
149' Rafał Dobrosz FC NaNkacu
110' Albert Szlaga FC NaNkacu
149' Krzysztof Sobolewski Gramy Czasami
135' Krzysztof Rutkowski Gramy Czasami
134' Krzysztof Rutkowski Gramy Czasami
1Krzysztof Michałowski Gramy Czasami

Spotkanie Pierwszej Ligi Szóstek pomiędzy FC NaNkacu i Gramy Czasami zapowiadało się iście szlagierowo, zresztą te drużyny znają się od lat i od lat trzymają poziom w naszych rozgrywkach. Nominalni goście, dla których, co istotne, był to pierwszy z dwóch tego dnia meczów, zaczęli bardzo niemrawo, za to Kace weszli w te zawody z dużą dozą animuszu. I to oni jako pierwsi groźnie zaatakowali, ale futbolówka po strzale Pawła Wojsława tylko musnęła słupek. Potem w świetniej sytuacji znalazł się Łukasz Żendzian, ale ten defensor chyba z przyzwyczajenia zamiast „do” bramki, to wybij ją „z” klatki i nadal było 0:0. Ten stan rzeczy zmienił się w 10 minucie, gdy po dwójkowej akcji Alberta Szlagi z Wojsławek ten drugi w końcu trafił do siatki. Mimo licznych okazji ze strony FC N rezultat 1:0 się już do przerwy nie zmienił, w czym ogromna zasługa Krzysztofa Michałowskiego. Golkiper gości swoimi interwencjami utrzymywał swój zespół w meczu. W drugiej odsłonie nadal Michałowski miał duże pracy i wciąż gospodarze nacierali. Aż nastąpił przełomowy moment tej potyczki. W 34 minucie Krzysztof Sobolewski był tam, gdzie powinien, i po akcji Krzysztofa Rutkowskiego z zerowego konta zmieścił piłkę w bramce, po chwili znowu Rutkowski podawał, a tym razem Patryk Paszko z dużym spokojem uderzył po ziemi. A następnie ten sam zawodnik podwyższył na 3:1. I GC zaczęli groźnie atakować. W ciągu paru minut trzykrotnie obili obramowanie (Kace raz) i teraz to bramkarz rywali Kamil Bieńkowski uwijał się jak w ukropie. W 42 minucie Bieńkowski w niewiarygodny sposób obronił strzał popularnego Pako, ale na 120 sekund przed końcem był już bez szans, gdy swoje dobre zawody udokumentował golem Krzysztof Rutkowski. W odpowiedzi Szlaga zmniejszył straty na 2:4 i takim też wynikiem zakończyło się to widowisko. Gramy Czasami, mimo tego, że byli nieskuteczni, podejmowali mnóstwo złych decyzji, szwankowało chyba wszystko, to i tak wygrali. Cóż, tak robią mistrzowie. Z kolei FC NaNkacu przez większą część czasu byli lepsi i nie tylko mogli, ale powinni coś ugrać. Tak się jednak nie stało.