( 1 : 1 )
Wiosna 2022 - SuperLiga6
  • niedziela, 24 kwiecień 2022
  • 21:00

129' Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota
108' Marek Żewłakow eXc Mobile Ochota
149' Sebastian Dąbrowski Grottgera Team
114' Mateusz Szarpak Grottgera Team
108' Jan Nowotczyński eXc Mobile Ochota
149' Dawid Brewczyński Grottgera Team
114' Sebastian Dąbrowski Grottgera Team
1Sebastian Dąbrowski Grottgera Team

Prawdziwy hit czekał na nas w Superlidze6. Na ten mecz zarówno piłkarze i kibice ostrzyli sobie zęby. eXc Mobile Ochota i Grottgera Team to dwie ekipy, które każdy zna i wie, że prezentują absolutny top jeżeli chodzi o umiejętności piłkarskie na warszawskich boiskach. Prywatnie - przyjaciele, na boisko - odwieczni rywale. Między nimi rozstrzygał się bój o tytuł Mistrza Jesieni. W bezpośrednich pojedynkach na plus wychodzą zawodnicy gości, jednak w meczach między nimi wszystko może się wydarzyć. Obie ekipy wiedziały, że to spotkanie może zaważyć o końcowym układzie sił w tabeli, zatem presja była ogromna na obu stronach. Ale przechodząc już do samego przebiegu gry, oczywiście i jedni, i drudzy wyprowadzali bardzo groźne ataki już od pierwszych minut, jednak wynik otworzyła Ochota, a konkretnie Marek Żewłakow po podaniu Jana Nowatczyńskiego z rzutu rożnego. Grottgera nie pozostała dłużna i od razu zabrała się do odrabiania strat. Już kilka minut później, Mateusz Szarpak kapitalnym uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza rywali. Do przerwy wynik się już nie zmienił, a to głównie dzięki kapitalnym interwencjom obrońców i bramkarzy. Wiele pracy tego dnia miał również arbiter, który bardzo dużo razy musiał uspokajać piłkarzy. W drugą odsłonę tego meczu ponownie lepiej weszła ekipa Kamila Jurgi, która podwyższyła swoje prowadzenie na 2:1 w 29 minucie, kiedy to odbijającą się piłkę dorwał Krystian Nowakowski i pokonał dobrze spisującego się dotychczas Maćka Aderka, mimo nieczystego trafienia w futbolówkę. Ale wszyscy doskonale wiemy, że czasami w sporcie przydaje się odrobina czystego szczęścia. Od tego momentu Grottgera uderzyła na obronę rywala wszystkim, co miała. Ochota cofnęła się do defensywy i wyprowadzała zabójcze kontry, których jednak nie umiała wykończyć, mimo naprawdę bardzo wielu okazji do zamienienia ich na bramki. Gdy wszyscy myśleli, że nic nie jest w stanie przebić żelaznej ściany gospodarzy, Sebastian Dąbrowski na minutę przed końcem meczu zdecydował się na oddanie strzału z daleka. Piłka zatrzepotała w siatce bezradnego Krzyśka Jabłońskiego, który niejednokrotnie popisywał się kapitalnymi interwencjami w tym spotkaniu. Tym razem jednak był bezradny. Ostatecznie, to hitowe starcie zakończyło się wynikiem 2:2, który jest absolutnie sprawiedliwy, biorąc pod uwagę ogrom zaangażowania i walkę z obu stron. W kontekście walki o mistrzostwo, zapewne ani dla jednych, ani drugich, nie jest on wygodny i sprawia, że w resztę spotkań będą musieli zaangażować się jeszcze mocniej. Wybór MVP był bardzo trudny, jednak ostatecznie wybraliśmy nim Sebastiana Dąbrowskiego, który uratował swojej drużynie cenny punkt w ostatnich sekundach tej rywalizacji.