( 4 : 2 )
Zima 2022 - 3. Liga 7x7
  • niedziela, 13 luty 2022
  • 13:00

148' Oleksandr Gryb FC Otamany
147' Artem Papusha FC Otamany
141' Roman Starykh FC Otamany
137' Yevhen Novikov FC Otamany
136' Yevhen Novikov FC Otamany
119' Dmytro Arterchuk FC Otamany
111' Vitalij Yakovenko FC Otamany
102' Vitalij Yakovenko FC Otamany
101' Nazarii Kozlynets FC Otamany
144' Horacio Flores El Barrio F.C.
138' Urivan Diaz El Barrio F.C.
108' Horacio Flores El Barrio F.C.
105' Saul Green El Barrio F.C.
148' Artem Papusha FC Otamany
147' Yevhen Novikov FC Otamany
137' Nazarii Kozlynets FC Otamany
136' Artem Papusha FC Otamany
119' Nazarii Kozlynets FC Otamany
111' Ihor Matsiievskiy FC Otamany
102' Oleksandr Gryb FC Otamany
101' Oleksandr Gryb FC Otamany
144' Urivan Diaz El Barrio F.C.
105' Anas El Ansarii El Barrio F.C.
1Roman Starykh FC Otamany
1Artem Papusha FC Otamany
1Rigoberto Ramirez El Barrio F.C.

W spotkaniu Otamanów z El Barrio Mexa w ramach Trzeciej Ligi Szóstek faworytem byli nominalni gospodarze, ale spodziewaliśmy się tu zaciętego widowiska. I nie pomyliśmy się, chociaż początek tego meczu był zabójczy w wykonaniu zespołu w czarnych strojach. Już po 2 minutach było 2:0 po golach Nazarii Kozlynetsa i Vitalija Jakovenko (dwie asysty zanotował tu Oleksandr Gryb), ale odpowiedź gości była równie wyborna. W 5 minucie na 2:1 trafił Saul Green, a w 8 Horacio Flores odebrał rywalowi piłkę i przymierzył w samo okienko na 2:2. Następnie ponownie dał znać o sobie najlepszy strzelec ligi Jakovenko, który strzałem z dystansu wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 3:2. A jeszcze przed przerwą na 4:2 podwyższył Dmytro Arterchuk. Zawodnikowi Otamanów pomógł tu nieco rykoszet, ale finalnie liczy się to, co w sieci. Drugą odsłonę rozpoczął piękny, acz minimalnie niecelny strzał nożycami Gryba, ale w 36 minucie gospodarze już skutecznie podwyższyli prowadzenie. Po akcji niezwykle aktywnego tego dnia Artema Papushana na 5:2 trafił Yauhenii Novik. Po chwili Novik po raz drugi wpisał się w rubryce bramek strzelonych i było już 6:2. Po niespełna 60 sekundach solowym rajdem popisał się Urivan Diaz, w odpowiedzi strzał kolegi dobił Roma Starykh i zrobiło się 7:3. EBM rzucili się do odrabiania strat i w 44 minucie Flores strzelił na 7:4. Potem drużyna z Meksyku obiła słupek i miała kilka fantastycznych sytuacji, ale doskonale między słupkami spisywał się Oleg Bortnyk, który w ważnych momentach tego meczu nie zawiódł i zapewniał spokój swojej komandzie. A jego koledzy z pola dopełnili formalności. Najlepszy na murawie Papushan skompletował dublet w 47 minucie, w 48 poprawił Gryb i skończyło się na 9:4. Otamany zgodnie zapowiedziami stoczyli ciężki bój z El Barrio Mexa, ale poradzili sobie bardzo dobrze, co zaowocowało awansem na pozycję lidera. Ich przeciwnicy zaś nadal czekają na pierwszy triumf.