( 2 : 4 )
Zima 2022 - 3. Liga 7x7
  • niedziela, 30 styczeń 2022
  • 09:00

150' Damian Gołębiowski FC Zielony Alkobus
149' Karol Nowak FC Zielony Alkobus
132' Jakub Wróbel FC Zielony Alkobus
131' Eryk Becker FC Zielony Alkobus
118' Damian Gołębiowski FC Zielony Alkobus
116' Karol Nowak FC Zielony Alkobus
148' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
146' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
145' Paweł Szczepaniak Bad Boys Zielonki
142' Paweł Szczepaniak Bad Boys Zielonki
131' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
125' Kamil Mikulski Bad Boys Zielonki
122' Paweł Szczepaniak Bad Boys Zielonki
114' Kamil Mikulski Bad Boys Zielonki
112' Michał Wieczorek Bad Boys Zielonki
150' Eryk Becker FC Zielony Alkobus
149' Jakub Wróbel FC Zielony Alkobus
132' Artur Szczypiński FC Zielony Alkobus
131' Artur Szczypiński FC Zielony Alkobus
116' Artur Szczypiński FC Zielony Alkobus
148' Piotr Wiśniewski Bad Boys Zielonki
146' Piotr Wiśniewski Bad Boys Zielonki
145' Piotr Wiśniewski Bad Boys Zielonki
142' Kamil Mikulski Bad Boys Zielonki
131' Michał Wieczorek Bad Boys Zielonki
125' Piotr Wiśniewski Bad Boys Zielonki
114' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
112' Patryk Winczura Bad Boys Zielonki
1Eryk Becker FC Zielony Alkobus
1Patryk Winczura Bad Boys Zielonki

Rywalizacja obu drużyn jest gwarancją oglądania wielu goli, więc i tym razem spodziewaliśmy się gry przede wszystkim ofensywnej. W pierwszej odsłonie potwierdziły się nasze przewidywania, ponieważ oglądaliśmy wiele okazji bramkowych, ale duża część z nich nie została wykorzystana. Lepiej mecz mogli rozpocząć zawodnicy Alkobusa, lecz już w 2. minucie meczu nie wykorzystali sytuacji 2vs1. Bad Boys odpowiedzieli natychmiast. Jaki był efekt? Również pudło. Do momentu zdobycia pierwszej bramki to gospodarze stworzyli nieco więcej okazji. Niewykorzystane sytuacje jednak lubią się mścić i takim sposobem pierwsze dwa trafienia padają łupem graczy z Zielonki. Najpierw Patryk Winczura dobrze dograł piłkę na długi słupek, a następnie przechwycił piłkę w polu karnym i wyłożył ją do Mateusza Mikulskiego. Strata dwóch bramek poprawiła celowniki Alkobusa, który doprowadził do remisu za sprawą trafienia z dystansu Karola Nowaka oraz bramki Damiana Gołębiewskiego. Od tego momentu BB ponownie delikatnie przejęło inicjatywę i zdołało dołożyć dwa trafienia. 2:4 po pierwszych 25-ciu minutach wygląda dość skromnie patrząc na ilość sytuacji obu drużyn. To efekt dobrze spisujących się bramkarzy oraz braku precyzji przy wykończeniu akcji. Drugą odsłonę od mocnego uderzenia próbowali rozpocząć gospodarze, ale ponownie zabrakło skuteczności. Swoją okazję mieli również goście, lecz zatrzymał ich Dominik Trzaskowski, który na przestrzeni kilkunastu sekund zaliczył trzy interwencje. Chwilę później, w 31. minucie dopięli swego i doskoczyli do rywali na dystans jednej bramki. Ich radość nie trwała nawet 60-ciu sekund, ponieważ najlepszy na boisku tego dnia Patryk Winczura podwyższył prowadzenie na 3:5. Była do szybka wymiana ciosów i FCZA odwdzięczył się przeciwnikom takim samym zagraniem, Artur Szczypiński dograł do Jakuba Wróbla i znów mieliśmy różnicę jednej bramki. W kolejnych minutach w drużynie gospodarzy wkradło się nieco nerwowości, co poskutkowało najpierw minutową karą za źle przeprowadzoną zmianę oraz żółtą kartką za faul. Goście natomiast ze spokojem wbili rywalom kolejne 3 bramki i przy wyniku 4:8 w 46. minucie rozpoczęli oczekiwanie na ostatni gwizdek sędziego. W tym czasie stracili jeszcze 2 gole, ale po drugim z nich wybrzmiał ostatni gwizdek, zatem nie mieli podstaw, aby obawiać się o końcowe zwycięstwo.