( 3 : 1 )
Zima 2022 - 3. Liga 7x7
  • niedziela, 09 styczeń 2022
  • 12:00

142' Yevhen Novikov FC Otamany
129' Yevhen Novikov FC Otamany
128' Yevhen Novikov FC Otamany
126' Dimas Arterchuk FC Otamany
124' Roman Starykh FC Otamany
122' Vitalij Yakovenko FC Otamany
116' Yaroslav Manzhaliy FC Otamany
134' Damian Dąbrowski Zjednoczona Ochota
133' Oskar Górecki Zjednoczona Ochota
127' Daniel Gałązka Zjednoczona Ochota
117' Cezary Przybylak Zjednoczona Ochota
134' Oskar Górecki Zjednoczona Ochota
133' Marcin Garbacz Zjednoczona Ochota
127' Adrian Wroński Zjednoczona Ochota
1Radosław Kuhn Zjednoczona Ochota
1Vitalij Yakovenko FC Otamany

W meczu Trzeciej Ligi Szóstek pomiędzy Otamanami i Zjednoczoną Ochotą przed pierwszy kwadrans obie ekipy zagrały dość zachowawczo, dużo było wzajemnego badania sił, ale widać było dużą kulturę piłkarską po obu stronach. W końcu, w 16 minucie, doczekaliśmy się pierwszego gola, którego zdobył Yaroslav Manhaliy z podania Romy Starykha. Po chwili Czarek Przybylak wyrównał z rzutu wolnego, ale nie zraziło to nominalnych gospodarzy, którzy w końcówce pierwszej odsłony zadali dwa zabójcze ciosy. W 22 minucie aktywny tego dnia Witalij Jakovenko trafił na 2:1, a w 24 poprawił Starykh i zespół z Ukrainy schodził na przerwę przy stanie 3:1. Tuż po zmianie stron Dmytro Arterchuk podwyższył na 4:1, ale w odpowiedzi Daniel Gałązka uderzył na 4:2. Jednak Otamany wtedy dopiero się rozkręcały. Dwa szybkie gole Yauheniiego Novika sprawiły, że drużyna w czarnych trykotach odskoczyła na odległość czterech goli. Team z Ochoty starał się walczyć o korzystny rezultat, Oskar Górecki i Damian Dąbrowski zdobyli po bramce, co pozwoliło ZO zbliżyć się do stanu 6:4, ale wtedy gospodarze zagrali bardzo mądrze, czekając na kontrataki. I w 42 minucie taka kontra dała im kolejnego gola. Jego autorem był Jakovenko, który skompletował hat-tricka. Jak się okazało, wynik już się nie zmienił i Otamany na inaugurację futbolowej zimy pokonały Zjednoczoną Ochotę 7:4 i było to zasłużone zwycięstwo, chociaż goście mieli swoje momenty.