( 3 : 4 )
Zima 2022 - 2. Liga 7x7
  • niedziela, 30 styczeń 2022
  • 17:05

137' Zbigniew Pepliński FC Warsaw United
125' Zbigniew Pepliński FC Warsaw United
118' Zbigniew Pepliński FC Warsaw United
109' Kuba Filutowski FC Warsaw United
150' Mateusz Grabowski FC Warsaw Team
148' Maciej Chojnacki FC Warsaw Team
145' Maciej Chojnacki FC Warsaw Team
143' Mateusz Grabowski FC Warsaw Team
134' Mateusz Grabowski FC Warsaw Team
122' Emil Gadomski FC Warsaw Team
113' Maciej Chojnacki FC Warsaw Team
108' Tomasz Kasprzak FC Warsaw Team
104' Tomasz Kasprzak FC Warsaw Team
137' Kuba Filutowski FC Warsaw United
115' Kuba Filutowski FC Warsaw United
150' Maciej Chojnacki FC Warsaw Team
148' Mateusz Grabowski FC Warsaw Team
145' Tomasz Kasprzak FC Warsaw Team
134' Piotr Ducki FC Warsaw Team
113' Mateusz Grabowski FC Warsaw Team
108' Emil Gadomski FC Warsaw Team
104' Mateusz Grabowski FC Warsaw Team
1Emil Gadomski FC Warsaw Team
1Mateusz Grabowski FC Warsaw Team

Czas na derby warszawy, a mianowicie FC Warsaw United i FC Warsaw Team. Liczby i jakość gry przed tym spotkaniem były ewidentnie na korzyść gości. Gospodarze do tej pory mierzyli się z plagą kontuzji, co przekładało się na ich jakość gry, co za tym idzie, na wyniki. FCWT ma też w swoich szeregach najskuteczniejszego strzelca tych rozgrywek. Te argumenty bardziej przemawiały za graczami w zielonych trykotach. Lecz nie możemy zapomnieć o osiągnięciach FCWU, którym jak uda się zebrać w najmocniejszym składnie to mogą stawić czoła wielu silnym zespołom. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, ale jako pierwsi do bramki trafili “zieloni”. W 8 min mieliśmy już 0:2, a strzelcem obu bramek był Tomek Kasprzak. Minutę później Kuba Filutowski zdobył bramkę kontaktową, lecz po kolejnych czterech minutach Maciej Chojnacki strzelił bramkę na 1:3, po asyście Mateusza Grabowskiego. W 18 min sędzia podyktował rzut karny dla graczy w białych koszulkach, do piłki podszedł Zbigniew Pelpiński i znów tylko jednobramkowa przewaga na koncie WT. W 22 min Emil Gadomski odebrał piłkę obrońcy i samodzielnie podwyższył prowadzenie na 2:4. Przed przerwą WU zdołali jeszcze zmniejszyć stratę do rywala po akcji Filutowski-Pepliński. Do przerwy wynik 3:4. Po zmianie stron do głosu doszedł najskuteczniejszy zawodnik drużyny, który w 34 min podwyższył prowadzenie na 3:5. W 37 min gospodarze po raz ostatni zostali dopuszczeniu do głosu przez rywali, zdobywając bramkę na 4:5. Do końca meczu padły jeszcze cztery bramki, ale wszystkie strzelone przez FCWT. Dwie bramki zdobył Maciej Chojnacki, a kolejne dwie najlepszy na boisku Mateusz Grabowski. Końcowy wynik to 4:9. WC Warsaw Team po tym zwycięstwie ląduję tuż za podium, a rywal zostaje w dolnej części tabeli wciąż czekając na pierwsze punkty.