( 2 : 0 )
Zima 2022 - SuperLiga6
  • niedziela, 13 luty 2022
  • 15:15

141' Krystian Lewandowski Chemik Bemowo
130' Krystian Lewandowski Chemik Bemowo
116' Paweł Giel Chemik Bemowo
110' Krystian Lewandowski Chemik Bemowo
149' Łukasz Pruszyński eXc Mobile Ochota
146' Patryk Paszko eXc Mobile Ochota
145' Patryk Paszko eXc Mobile Ochota
140' Kamil Modzelewski eXc Mobile Ochota
134' Filip Szewczyk eXc Mobile Ochota
129' Patryk Paszko eXc Mobile Ochota
126' Łukasz Pruszyński eXc Mobile Ochota
141' Maciej Baranowski Chemik Bemowo
148' Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota
145' Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota
140' Krystian Nowakowski eXc Mobile Ochota
129' Filip Szewczyk eXc Mobile Ochota
126' Patryk Paszko eXc Mobile Ochota
130' Paweł Giel Chemik Bemowo
1Borys Rusak Chemik Bemowo
1Patryk Kępki eXc Mobile Ochota
1Patryk Paszko eXc Mobile Ochota

Mecz, w którym byliśmy pewni „gęstej” atmosfery. Chemik mimo braku punktów w obecnej kampanii, zawsze może wysoko zawiesić poprzeczkę rywalom. eXc MO z kolei punktów nie gubi i na pewno nie mieli zamiaru odpuszczać w starciach z Chemikami. Pierwsza odsłona zakończyła się sporą niespodzianką, ponieważ gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem i wcale nie było to prowadzenie szczęśliwe. Mądrze ustawiony blok defensywy nie dawał wiele miejsca zawodnikom gości na oddawanie strzałów lub posyłanie podań w pole karne, a szybkie kontry przynosiły dobre okazje. Pierwsze trafienie to jednak (wiel)błąd bramkarza Ochoty, który w prostu sposób oddał piłkę przeciwnikowi. Druga bramka to jednak świetna zespołowa akcja gospodarzy, która zakończyła się wycofaniem piłki na linię pola karnego do Pawła Giela, a ten dopełnił formalności. 25 minut rywalizacji przyniosło kilka akcji „na styku”, czego efektem była nerwowa atmosfera, w której znacznie lepiej odnaleźli się gospodarze. Kulminacja nadeszła w 23. minucie, kiedy to za wulgarną „dyskusję” arbiter wykluczył z gry po jednym zawodniku z obu zespołów. Wydaje się, że skutecznie stonowało to nastroje graczy, czego efektem była znacznie lepsza druga część meczu. Ta rozpoczęła się znakomicie dla vice-mistrzów ubiegłych rozgrywek Superligi6. Najpierw Patryk Paszko asystował przy trafieniu Łukasza Pruszyńskiego, a następnie sam doprowadził do remisu. Chemicy szybko odpowiedzieli za sprawą bramki Krystiana Lewandowskiego. Wraz z upływem kolejnych minut linę na swoją stronę przeciągali goście. I ponownie wyszli na prowadzenie, aby stracić je po niespełna minucie. Ostatnie pięć minut spotkania należało jednak do nich, a bezpieczny wynik zapewnił „Pako”, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i tym samym skompletował hat-tricka. Mecz zakończył się wynikiem 4:7, a przebieg gry zdecydowanie możemy podzielić przez pryzmat momentu pokazania czerwonych kartoników.