( 2 : 3 )
Zima 2022 - SuperLiga6
  • niedziela, 06 luty 2022
  • 17:05

148' Hubert Pakuła FC Franklin Club
146' Hubert Pakuła FC Franklin Club
142' Adrian Bielka FC Franklin Club
140' Maks Grabowicz FC Franklin Club
138' Eryk Kopczyński FC Franklin Club
135' Maks Grabowicz FC Franklin Club
123' Hubert Pakuła FC Franklin Club
111' Kacper Roguski FC Franklin Club
145' Michał Głazowski Chemik Bemowo
141' Kacper Siudak Chemik Bemowo
131' Maciej Baranowski Chemik Bemowo
115' Artur Barwicki Chemik Bemowo
110' Artur Barwicki Chemik Bemowo
102' Kacper Siudak Chemik Bemowo
148' Michał Durajczyk FC Franklin Club
140' Kacper Roguski FC Franklin Club
138' Mateusz Taradejna FC Franklin Club
135' Kacper Roguski FC Franklin Club
141' Artur Barwicki Chemik Bemowo
141' Maciej Baranowski Chemik Bemowo
102' Maciej Baranowski Chemik Bemowo
1Hubert Pakuła FC Franklin Club

W elitarnej Superlidze6 czekało na nas bardzo ciekawe spotkanie pomiędzy FC Franklin Club, a Chemikiem Bemowo. W mecz zdecydowanie lepiej weszli zawodnicy Zielonych, bo wynik otworzyli już w drugiej minucie. Szybki cios zaskoczył gospodarzy, którzy naturalnie musieli zacząć atakować. Bardzo często stosowaną na rozgrywkach szóstek taktyką ofensywną jest włączenie bramkarza do rozegrania, jednak wiąże się z tym ryzyko narażania się na szybkie kontrataki lub zostawianie pustej bramki. Tak też stało się w tym przypadku, a dwoma bardzo precyzyjnymi uderzeniami ze swojej połowy popisał się Artur Barwicki, który podwyższył wynik na 1:3. Franklinom udało się jednak złapać do przerwy kontakt, a w drugiej połowie zaczęła się gonitwa za wynikiem. Tempo gry było bardzo szybkie z obu stron, piłka rozgrywana była bardzo precyzyjnie i technicznie. Oglądaliśmy bardzo dużo strzałów i ładnych akcji, a wraz  z nimi przychodziły również gole. Gospodarzom udało się w końcu wyjść na prowadzenie  w 40 minucie za sprawą kapitalnego strzału w samo okienko Maksa Grabowicza, który bez wątpienia był ozdobą tego spotkania. Chemik jednak minutę później wyrównał i ponownie wysunął się na jednobramkowy prym. Jednak zawodnicy FC Franklin Club zdecydowanie byli już w tamtym momencie na swoich najwyższych obrotach i zebrali siły, aby przycisnąć rywali w samej końcówce i zapisać sobie kolejne trzy punkty w rozgrywkach. Wynik końcowy to 8:7. Chemikowi zdecydowanie nie można odmówić dobrej gry i walki przez cały mecz. Mimo słabego bilansu w tabeli, co spotkanie pokazują, że są groźni, jednak wciąż brakuje im skuteczności w najważniejszych momentach. MVP meczu wybrany został Hubert Pakuła, który w tym meczu ustrzelił hattricka.