( 5 : 3 )
Jesień 2021 - 1. Liga 6x6
  • niedziela, 24 październik 2021
  • 09:00

146' Javier Peraza FC Futbalowski
142' Mahmoud Salah FC Futbalowski
141' Mahmoud Salah FC Futbalowski
133' Houssein Shalaby FC Futbalowski
131' Houssein Shalaby FC Futbalowski
120' Zach Thurston FC Futbalowski
114' Mahmoud Salah FC Futbalowski
105' Houssein Shalaby FC Futbalowski
133' Javier Peraza FC Futbalowski
131' Javier Peraza FC Futbalowski
120' Tomasz Stanisławski FC Futbalowski
111' Paweł Świgost FC Futbalowski
105' Giacomo Monti FC Futbalowski
1Mahmoud Salah FC Futbalowski

Futebolwski FC tej jesieni nie zdobyli jeszcze punktu i rzecz jasna do starcia Pierwszej Ligi Szóstek z Drink Teamem nie przystępowali w roli faworyta. Jednak od początku sezonu podkreślamy, że gra F FC jest lepsza niż ich pozycja w tabeli i teraz to się potwierdziło. Pierwsza połowa to była klasyczna wymiana ciosów. Już po 5 minutach było 1:1 (gole Jarka Łowickiego i Housseina Shalaby’ego), a potem dwukrotnie skutecznie zaatakowali nominalni gospodarze za sprawą Mariusza Sławczyka i Pawła Fraszczyka. W 14 minucie na 3:2 trafił Mohamed Salah, ale szybko na to odpowiedział niezawodny Łowicki. Po 20 minutach jednak znowu goście zbliżyli się do rywali po potężnym uderzeniu Zacha Thurstona. Lecz jeszcze przed przerwą Łowicki skompletował hat-tricka i po pierwszej części było 5:3. Tuż po zmianie stron zawodnicy w czarnych trykotach cały czas gonili, za każdym razem DT uciekali im. Jednak tego dnia trio Shalaby, Javier Peraza i najlepszy na murawie Salah funkcjonowało znakomicie. Mimo tego, że po 34 minutach było już 7:5, w 42 minucie goście w końcu wyrównali po dwóch trafieniach Salaha (w tym jednym, bardzo ładnym, z czuba z niemal połowy). A na 4 minuty przed końcem Peraza wykorzystał błąd obrony przeciwników i ustalił rezultat na 7:8. Futebolwski FC dzięki temu zgarnęli pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach i wciąż się liczą w walce o utrzymanie. Drink Team zaś nie zagrał źle (zwłaszcza Bartek Lewandowski mógł imponować), ale indywidualne pomyłki i braki w koncentracji boleśnie się na nich zemściły.