( 3 : 1 )
Lato 2021 - 4. Liga 7x7
  • czwartek, 29 lipiec 2021
  • 21:15

140' Maciej Walus Chyże Rosomaki
139' Karol Galimski Chyże Rosomaki
126' Maciej Walus Chyże Rosomaki
125' Maciej Walus Chyże Rosomaki
109' Tomasz Stopyra Chyże Rosomaki
140' Karol Galimski Chyże Rosomaki
139' Hubert Dygas Chyże Rosomaki
126' Hubert Dygas Chyże Rosomaki
125' Piotr Sidz Chyże Rosomaki
109' Tomasz Minorczyk Chyże Rosomaki
1Maciej Walus Chyże Rosomaki

Mecz numer 4 tej serii najniższego szczebla letniej edycji Liga Bemowska na papierze klarował się dość przejrzyście. Na murawie zameldowali Laga Gang oraz Chyże Rosomaki, czyli odpowiednio ósma i czwarta drużyna w tabeli. Faworyt zatem nasuwał się sam. Rosomaki musiały wygrać, by nie dać odjechać czołówce. Tymczasem gospodarze od początku zagrali bez żadnych kompleksów i już po trzech minutach po golu Piotra Bieńkowskiego objęli prowadzenie. W 9 minucie, po okresie okupacji Rosomaki za sprawą Tomka Stopyry w końcu wyrównali, ale Laga Gang nic sobie z tego nie zrobił i dalej grał swoje. W 15 minucie swój show rozpoczął Mateusz Dmowski, który w przeciągu minuty wbiła dwa gole, ustalając rezultat do przerwy na 3:1 dla gospodarzy. Mało tego tuż po wznowieniu gry Dmowski skompletował hattricka i LG miała już trzy gole przewagi. Sensacja zawisłą w powietrzu, ale „Niebiescy” mieli w swoich szeregach Macieja Walusia, który chwile potem przejął inicjatywę na boisku. Już w 25 i 26 minucie napastnik gości wbił dwa gole dając swojej drużynie kontakt. Minuty jednak upływały, a wynik się nie zmieniał. Chyże atakowały z coraz większym zaangażowaniem, a konsekwencja w końcu przyniosła owoce w samiutkiej końcówce. W głównej roli wystąpił Karol Galimski, który najpierw wyrównał stan rywalizacji, a w ostatniej minucie dograł do Walusia, który zapewnił gościom trzy punkty. Ostatecznie po wielkiej dramaturgii Chyże Rosomaki rzutem na taśmę pokonały Laga Gang 5:4 i pozostały w gronie czterech drużyn z dziewięcioma punktami na koncie, zamykając tą stawkę.