( 0 : 1 )
Wiosna 2021 - 3. Liga 7x7
  • sobota, 17 kwiecień 2021
  • 10:00

133' Illia Dehoda Walec II
127' Bartosz Kowalik Orły Leszka
110' Wojciech Muranowicz Orły Leszka
134' Paweł Przyborski Orły Leszka
1Arkadiusz Warpechowski Orły Leszka

Od pierwszych minut Orły narzuciły tempo natomiast Walec w swoim stylu rozprowadzał piłkę z wykorzystaniem całej szerokości boiska, jednakże na tle rywala wyglądało to za wolno. Po pierwszych akcjach odnotowaliśmy dwa strzały na koncie Orłów Leszka, które za sprawą Damiana Stachowicza i następnie Michała Zawiślaka odbiły się od poprzeczki Walca II. W dziesiątej minucie zakotłowało się po bramką Walca, gdzie Wojciech Klemiński wyłożył piłkę na piąty metr Wojciechowi Muranowiczowi, a ten strzałem z dużego palca z zerowego kąta i odbiciu się jej od dwóch słupków oraz przy nieudanej próbie jej zablokowania przez obrońców, otworzył wynik spotkania. W osiemnastej minucie ekipa Walca II przeprowadziła składną akcję zakończoną dośrodkowaniem na głowę Macieja Zarzyckiego, po którego strzale piłka minęła światło bramki. Pod koniec pierwszej połowy Walec podkręcił tempo i od razu stworzył dogodną sytuację, w której Mateusz Gajda dograł do Michała Burzyńskiego, ten drugi przestrzelił w dogodnej sytuacji. W drugiej minucie drugiej połowy meczu, Bartosz Kowalik otrzymał podanie spod linii autowej i w teoretycznie niegroźnej sytuacji, będąc w okolicy dwudziestego metra od bramki rywala i przez nikogo nieatakowany oddał mocny strzał, którym znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Marcina Zawistowskiego. Za minutę niebiescy mogli podwyższyć prowadzenie lecz wspomniany bramkarz sparował piłkę na słupek i uniknął zagrożenia. Po stronie Walca co jakiś czas Burzyński dochodził do dogodnych sytuacji lecz nie był to jego dzień. Z upływem czasu Orły wdrożyły swoją taktykę, cofając się głęboko i pozostawiając na szpicy Stachowicza, licząc na udaną grę z kontry. W trzydziestej trzeciej minucie spotkania Burzyński rzutem z autu uruchomił Ilie Dehoda, który mierzonym strzałem po długim rogu zdobył bramkę kontaktową. W następnej akcji sędzia upomniał żółtą kartką niesfornego w tym dniu kapitana Orłów, Pawła Przyborskiego, podważającego decyzję arbitra. Kolejna minuta przyniosła nam akcję w wykonaniu nieskutecznego napastnika Walca II, w której to Burzyński dwukrotnie przełożył Przyborskiego lecz piłka po jego strzale trafiła w słupek. W trzydziestej siódmej minucie Mateusz Gajda mógł doprowadzić do remisu, gdzie po otrzymaniu piłki po zagraniu Dehody nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego Arkadiusza Warpechowskiego. Chwilę po tym Dominik Kliczek z Walca II otrzymał żółtą kartkę za niesportowe powstrzymywanie rywala. Do końca meczu obserwowaliśmy wyrównane zawody, w których zabrakło dogodnych okazji bramkowych z obu stron i mecz zakończył się zwycięstwem Orłów Leszka 3:1.