( 0 : 3 )
Wiosna 2021 - 1. Liga 7x7
  • niedziela, 23 maj 2021
  • 13:00

148' Michał Maliński Chemik Bemowo
130' Artur Barwicki Chemik Bemowo
147' Ashot Galstyan Gladiatorzy Eternis
134' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
122' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
112' Jakub Nowakowski Gladiatorzy Eternis
148' Piotr Dzisiów Chemik Bemowo
130' Patryk Liszewski Chemik Bemowo
147' Jakub Nowakowski Gladiatorzy Eternis
122' Kamil Kuczewski Gladiatorzy Eternis
112' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
127' Michał Maliński Chemik Bemowo
1Michał Dryński Gladiatorzy Eternis

W starciu absolutnych hegemonów ostatnich lat Pierwszej Ligi Siódemek, obrońcy mistrzowskiego tytułu Chemik Bemowo podejmował byłego mistrza, Gladiatorów. Lepiej w tej edycji prezentują się goście, którzy z jednym punktem więcej plasowali się na pozycji wicelidera, podczas gdy gospodarze zakotwiczyli tuż za podium. Faworyta jednak wskazać było bardzo trudno. Jedni i drudzy stawili się solidnymi składami jednak ciut więcej jakości było po stronie Gladiatorów. Początek był wyrównany, ale z czasem to goście przeszli do konkretów. W 12 minucie Paweł Pająk zagrał do debiutującego Jakuba Nowakowskiego i było 1:0. Mecz się rozkręcał z każdą minutą, ale szczęście znów uśmiechnęło się do gości, których tym razem w 20 minucie wyręczył obrońca Chemika, wbijając piłkę do własnej bramki. To nie koniec, bo dwie minuty potem Kamil Kuźniewski podał do Michała Dryńskiego i było 3:0. Spokojne prowadzenie do przerwy pozwoliło graczom w białych trykotach spokojnie wejść w drugą połowę meczu. Tymczasem pięć minut po wznowieniu gry nadzieje swoim kolegom dał Artur Barwicki, który trafił na 3:1. Odpowiedź gości była momentalna. Cztery minuty potem do rzutu wolnego tuż przed polem karnym rywala podszedł Dryński, który mocnym strzałem dał swojej ekipie trzy bramki przewagi. Z tego aktualny Mistrz się już nie podniósł. Mało tego w samej końcówce kapitalnym strzałem w samo okienko popisał się weteran Gladiatorów, niezniszczalny Ashot Galstyan. Chwilę potem wynik spotkania ustalił Michał Maliński. Ostatecznie w szlagierze Ligi Bemowskiej zdecydowanie lepsi okazali się Gladiatorzy, którzy pokonali Chemika 5:2, a najlepszy na placu był popularny „Dryna”.